Rašiniai

Nušvytusysis Buda: budizmas

9.6   (2 atsiliepimai)
Nušvytusysis Buda: budizmas 1 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 2 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 3 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 4 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 5 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 6 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 7 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 8 puslapis
Nušvytusysis Buda: budizmas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ne taip kaip praėjęs ,mūsų amžius neabejoja,kad Buda,budizmo tikėjimo pradininkas,iš tikrųjų gyveno.Jo gyvenimas apipintas gausiomis legendomis;tradicija mums išsaugojo ne detalią biografija,bet veikiau portretą idealo,kokiu turėtų stengtis tapti kiekvienas budistas.Bet kai kuriuos jo gyvenimo faktus visgi pavyko nustatyti pakankamai aiškiai.
Sidharta Gautama,vėliau išgarsėjęs kaip Buda,gimė apie 560m pr.Kr Lumbini kaime,netoli dabartinės Indijos ir Nepalo sienos.Jo tėvas Šudodana viešpatavo kaip nedidelės tenykštės kunigaikštystės radža.Apie kūdikio gimimo vietą,kaip ir bet kurio kitos religijos pradininko lopšį,irgi atsirado įvairiausių legendų.Remiantis reinkarnacijos idėja, visose šiose istorijose nurodomos netgi kai kurios ankstesniųjų Budos egzistencijų detalės.Tarkime,vienoje pasakojama,kad priešpaskutinės savo reinkarnacijos metu Buda žvilgtelėjęs žemyn iš „Tušita dangaus“, iš „palaimintųjų dievų“ buveinės,rinkdamasis tinkamą laiką,vietą ir tėvus paskutinei savo reinkarnacijai.Pasirinko jis tą istorinį laikotarpį,kai žmonių gyvenimas trunka šimtą metų-nei per ilgai,nei per trumpai,tiek,kiek reikia,kad žmonės suvoktų jo mokymą.Vieta gimti jis išrinko šiaurės Indiją,kuri tuomet laikyta centriniu kraštu.Motiną jis parinko tobuląją Mają,Šudodanos žmoną,ankstesnėse egzistencijose per ištisus 100 000 pasaulio amžių pasižymėjusią skaistybe ir kitomis dorybėmis.
Vieną naktį Maja,kuri buvo davusi skaistybės įžadus,susapnavo,kad į jos įsčias įėjo baltas dramblys.Po dešimties mėnesių Lumbini giraitėje,šviečiant pilnačiai,ji pagimdė kūdikį.Sudrebėjo žemė,į gimdymą susirinko visos atgamtinės būtybės.Po septynių dienų Maja mirė,nes tajai,kuri buvo pagimdžiusi Budą,šioje žemėje neliko ko trukti.
Tėvai parinko berniukui Sidhardos vardą,kuris reiškė „tasai,kurs pasiekė tikslą“.Vėliau pagal kilmingųjų indų šeimų paprotį jis pasirinko antrą vardą-Gautama,taip pagerbdamas garsų induizmo mokytoją,kurio mokiniu ir pasekėju laikomas.Budos vardas,kuriuo jis vėliau žinomas,iš tiesų yra garbės titulas,reiškiąs „prabudusysis,praregėjusysis“ arba „nušvytusysis“.Antrasis vardas suaugo su jo tikruoju,taip pat kaip prievardis „Kristus“ sutapo su Jėzaus tikruoju vardu.
Jaunąjį princą augino jo motinos sesuo Mahapadžapati kuo dažniausioje prabangoje ir turte.Kartą vaiko tėvui buvo išpranašauta,kad berniukas tapsiąs didžiu valdovu,arba benamiu klajūnu.Drebėdamas ,kad tik apsaugotų sūnų nuo klajūno lemties,o priartintų valdovo sostą,Šudodana neleido savo sūnui nė akies krašteliu žvilgtelėti į pasaulį.
Jis išmoko humanitarinių bei tiksliųjų dalykų,rūpestingai mankštino savo kūną.Kaip vėliau pats Gautama prisipažino pagal budistų raštus: „Aš buvau sugadintas,labai sugadintas.Kvėpindavausi tik...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1302 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1302 ž.)
Darbo duomenys
  • Budizmo rašinys
  • 9 psl., (1302 ž.)
  • Word failas 55 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Budizmas (12)

Budizmas (12) Budizmas
Peržiūrėti darbą

Budizmas (6)

Budizmas (6) Budizmas
Peržiūrėti darbą

Budizmas (16)

Budizmas (16) Budizmas
Peržiūrėti darbą

Budizmas (14)

Budizmas (14) Budizmas
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį