Budizmas, kaip ir hinduizmas, buvo nebrachmaniškųjų senovės Indijos gyventojų sluoksnių reakcija į brahmanizmą. I-ajame tūkstantm. pr. Kr. Sankhjos , jogos, vedu sistemos savo doktrinomis ir praktinėmis rekomendacijomis sukūrė pakankamai tvirtą pagrindą nemažos žmonių dalies, norinčių atsiriboti nuo materealaus pasaulio bei sukoncentruoti dėmesį ir jėgas savo vidiniam „Aš“ atsiradimui. Tarp šių neofitų, nemažą dalį sudarė nebrachminiškieji gyventojų sluoksniai. Daug vidinės išminties sukaupusi brachmaniškoji doktrina įgavo ezoterinį bruožą, t.y. visus nebrachmanų pasekėjus nustūmė į antraeilę, nepilnavertę padėtį. To pasekoje ir gimė idėja sukurti naują, alternatyvią doktriną, kuri galėtų būti prieš pastatyta ezoterinei brahmanų išminčiai.
Tobuliausia tokio tipo sistema ir buvo budizmas. Jo atsiradimo legenda susieta su Sidhartos Gautamos vardu, pasauliui žinomo kaip Buda.
Kunigaikščio iš Šakjos genties sūnus, Sidharta Gautama, gimė 560 m. ar 563 m. pr. Kr. Užgimė stebuklingu būdu (jo motina susapnavo, kad jai į šoną įėjo baltas dramblys) ir tokiu pat stebuklingu būdu gimė (iš motinos šono). Jo motina mirusi praėjus vos septynioms dienoms po jo gimimo. Pasakojama, kad Gautama buvo išauklėtas Mahajapati – antrosios Šudhodamos žmonos. Pasižymintis nepaprastu protu ir sugebėjimais jis aiškiai išsiskyrėiš savo bendraamžių tarpo. Išminčių jam buvo išpranašauta nepaprasta ateitis. Pasakojama, kad jo tėvas, nenorėdamas savo sūnui šventiko – asketo ateities, pastatė puikius rūmus, kuriuose jaunasis įpėdinis turėjo gyventi be rūpesčių. Prabangos ir linksmybių apsuptas, jis pažino tik gyvenimo džiaugsmus. Nepastebimai Gautama išaugo, vedė savo pusseserę Jašodharą. Jiems gimė sūnus Rachula, kuris vėliau tapo budistu vienuoliu, savo tėvo pasekėju. Niekas netemdė Gautamos džiaugsmo.
Bet štai vianą kartą, išvykęs už dvaro ribų, jaunasis princas išvydo žaizdų iškankintą ligonį, metų naštos palaužtą elgetą, laidotuvių procesiją ir galų gale į gilius apmąstymus panitusį asketą. Tie keturi susitikimai, kaip rašo legenda, iš pagrindų pakeitė visko pertekusio princo pasaulėžiūrą. Jis pamatė, kad pasaulyje egzistuoja nelaimės, ligos, mirtis, kad pasaulį valdo kančia. Taigi, jį apniko nepasitenkinimas savuoju gyvenimu. 29-aisiais gyvenimo metais Gautama su kartėliu...
Šį darbą sudaro 3458 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!