“Religijos būta, kai senovės žmonės, nepaisydami laiko ir erdvės ribų, kiekvieną ypatingą pasaulyje esančią gyvenimo formą laikydavo visur esančios būties veikimu ir viešpatavimu: jie buvo perpratę protingą universumo dermės veikimo būdą ir vadino šitai intuicija”(F. Schliurmacher).
Religija yra viena iš žmonijos dvasinės kultūros sričių. Ji prasiskverbia į įvairiausias visuomenės ir asmenybės gyvenimo sferas. Todėl nenuostabu jog nuo seno religija yra mokslinės analizės objektas. Kaip sudėtingas reiškinys, religija susilaukė gana įvairaus įprasminimo ir nevienareikšmio vertinimo. Indijoje Gandis parodė, kaip galima religiją paversti jėga, ugdančia bet kokios profesijos žmogaus orumą, griaunančia kastines pertvaras bei stiprinančia nacionalinę vienybę.
Tikriausiai nė viena šalis pasaulyje nebuvo tokios daugybės religijų lopšys. Indijos žemei būdinga ne tik toks nepaprastai gausus religijų derlius, bet ir tai, kad kartą atsiradusi religija, per tūkstantmečius giliai joje įsišaknija. Indijos religijų istorija primena vienintelį tam tikru atžvilgiu medį- banjaną. Jo šakos sudaro oro šaknis, kurios pasiekusios žemę, joje įsitvirtina ir iš jų greitai išauga tvirti iki 6 metrų storio, kamienai.
Budizmo “protėvis”- Vedų religija. Iš pradžių budizmas formavosi kaip etinės filosofijos mokymas. Budizmo sėkmę užtikrino žmonių lygybės idėjos. Viename Delio rajonų, kuriame susitelkusios daugelio šalių pasiuntinybės (dėl to jis vadinamas diplomatiniu), įrengtas parkas. Dar neseniai čia buvo akmeninga dykvietė, kurioje veisėsi šakalai ir gyvatės. Dabar čionai sekmadieniais išeina pasivaikščioti diplomatai su šeimomis, atvažiuoja indai net iš tolimiausių miesto kampelių. Taip malonu po kojomis pajusti minkštą žolę, padengtą vešlių žolių kilimu, pasigrožėti stebinančiu įvairumu ir ryškumu gėlių, kurias tarp akmenų išaugino sodininkų (malinų) rankos. Gamtos grožį papildo dailios indų grupės, išsisklaidžiusios lyg gėlių klombos žalioje vejoje.
Parke aukštų medžių nedaug: akmenuota dirva ir vandens stoka neleidžia jiems augti. Todėl ir krinta į akis nuskurdęs medis, vienišas išaugęs nedidelėje laukymėje. Tolimas daiktas, niekas neatkreiptų į jį dėmesio, jei virš jo neplevėsuotų vėliavėlė ir nebūtų į žemę įbesta lentelė. Joje užrašyta, kad tai Ceilono ministrės pirmininkės ponios Bandaranaikės neseniai...
Šį darbą sudaro 3714 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!