Temos pavadinimas: Nusikalstamos veikos Lietuvoje 2000-2006m.
Temos naujumas ir aktualumas: Kylant šalies išsivystymo lygiui, sparčiau kuriantis naujoms nusikalstamoms organizacijoms, nusikalstamų veikų problema tampa vis aktualesnė. Ši tema svarbi ir kiekvienam iš mūsų. Tad verta paanalizuoti Statistikos departamento skelbiamus duomenis apie nusikalstamas veikas Lietuvoje.
Darbo tikslas: Nagrinėdamos šią temą išsiaiškinsime, kiek nusikalstamų veikų užregistruota ir kiek ištirta 2000-2006m., kiek jų tenka 100 000 gyventojų, apžvelgsime nusikalstamų veikų skaičiaus pakitimo tempus lyginant su praeitais arba pasirinktais baziniais metais. Atliksime prognozę ateinantiems dviems metams. Įvertinsime koks ryšys tarp nusikalstamų veikų skaičiaus ir nedarbo lygio.
Darbo objektas: Nusikalstamos veikos Lietuvoje.
4. Atlikti koreliaciją tarp užregistruotų nusikalstamų veikų ir bedarbių skaičiaus.
Darbo problema: Nusikalstamų veikų skaičiaus kitimas Lietuvoje.
Darbo metodai: Rašydami teorinę dalį rėmėmės moksline literatūra, o praktinė dalis parašyta naudojantis Lietuvos Statistikos Departamento skelbiamais duomenimis.
Teorijos parinkimas: Apie nusikalstamumą ir nusikalstamas veikas daugiausiai rašė tokie autoriai Abramavičius A., Čepas A., Drakšienė A., Nocius A. Medžiagos iš tikrųjų yra nemažai. Sunkiausia atsirinkti tai, kas yra svarbiausia ir aktualiausia.
1. NUSIKALSTAMUMAS
1.1. Nusikalstamumo sąvoka ir požymiai
Nusikalstamumas nagrinėjamas remiantis įvairiais metodologiniais pagrindais. Taigi susiformuoja skirtingos pažiūros į reiškinį. Vienais atvejais jis siejamas su žmonių biologinėmis, psichologinėmis savybėmis, kitais – su jų gyvenimo socialinėmis sąlygomis. Tuo pagrindu susiformavo tam tikros nusikalstamumo nagrinėjimo mokslinės kryptys: biopsichologinė ir socialoginė. Plačiau nagrinėti šias kryptis tenka kriminologijos mokslui. Baudžiamosios teisės mokslas apsiriboja pagrindinėmis nuostatomis apie nusikalstamumą, pasinaudodamas jo sampratomis, pagrindiniais požymiais bei rodikliais.
Nusikalstamumas dažnai apibūdinamas kaip reiškinys, visuomenėje vykstantis procesas, nenurodant konkretesnių jo požymių. Dažnai aprašoma abstrakti samprata. Kai kurie autoriai jį laiko socialiniu procesu, susidedančiu iš pavojingų ir baustinių veikų, padarytų tam tikroje valstybėje, regione per tam tikrą laiką (J. Bluvšteinas, E. Bieliūnas ir kt. Kiti autoriai nusikalstamumą supranta kaip nusikaltėlio ir aukos sąveikos procesą, kurį kontroliuoja atitinkami valstybės organai, arba tiesiog kaip nusikaltimus ir nusikaltėlius (R. Kvinni, E. H. Frankas). Nemažai yra autorių, kurie nusikalstamumo sampratą apibūdina nurodydami įvairius...
Šį darbą sudaro 4725 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!