Klaipėda, 2007
1. DOKUMENTŲ RENGIMO TAISYKLĖS
1. 1. Bendrosios nuostatos
1. Dokumentų rengimo taisyklės (toliau vadinama – Taisyklės) nustato valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių, valstybės įgaliotų asmenų (toliau vadinama – įstaigos) oficialių dokumentų (toliau vadinama – dokumentai) įforminimo ir rengimo bendruosius reikalavimus.
Elektroniniai dokumentai rengiami pagal Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus tvirtinamų elektroninių dokumentų valdymo taisyklių ir šių Taisyklių reikalavimus.
2. Šiose Taisyklėse nustatyti dokumentų įforminimo ir rengimo reikalavimai nevalstybinėms organizacijoms, privatiems juridiniams asmenims yra rekomendaciniai, išskyrus tuos dokumentus, kurių rengimą nustato teisės norminiai aktai.
2. DOKUMENTŲ RENGIMAS IR ĮFORMINIMAS
Dokumentų rengimą ir įforminimą reglamentuoja:
• Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės norminių aktų rengimo tvarkos įstatymas.
• Įstatymų ir kitų teisės aktų rengimo rekomendacijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos teisingumo ministro.
• Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus.
• Raštvedybos taisyklės, patvirtintos Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus.
2.1. Aktas
Tekstą sudaro įvadinė ir dėstomoji dalys ir išvados. Įvadinėje dalyje nurodomas akto surašymo pagrindas, jį surašę asmenys. Jei aktą rašo komisija, nurodomas jos sudarymo pagrindas, surašomi komisijos pirmininko ir narių vardai, pavardės, gali būti nurodomos ir jų pareigos. Jei tiriant įvykį ar faktą dalyvauja kviestieji asmenys ar liudytojai, jie taip pat turi būti nurodomi akto įvadinėje dalyje. Dėstomojoje dalyje pateikiami komisijos nustatyti faktai. Išvadose nustatyti faktai apibendrinami, gali būti pateikiami siūlymai. Aktą pasirašo visi įvadinėje dalyje nurodyti asmenys.
Perėmimo akto įvadinėje dalyje nurodomas teisinis veiksmų pagrindas, įrašomas perdavėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė) ir perėmėjas (-ai) (pareigos, vardas ir pavardė). Įvardijami perduodami dalykai – nurodomi jų pavadinimai ir kiekis. Aktą pasirašo perdavėjas ir perėmėjas. Gali būti tvirtinama įstaigos vadovo parašu. Tvirtinimo žyma nerašoma, kai perduodantys asmenys yra įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys.
3. DOKUMENTŲ TVARKYMO IR APSKAITOS TAISYKLĖS
3.1. Bendrosios nuostatos
Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklės (toliau – taisyklės) nustato pagrindinius dokumentų rengimo, tvarkymo ir valdymo reikalavimus, kurie taikomi valstybės...
Šį darbą sudaro 1194 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!