saviraiškos forma , kuri pagrysta ne žodžiais , o kitais minties simboliais.
Dažnai žmonės bendravimą tapatina su kalbėjimu,tai yra su verbaliniu bendravimu . Tačiau profesorius R.L. Birdwhistell nustatė, jog “vidutinis pilietis” žodžiais kalba tik 10-15 min. per dieną, o kiekvienas sakinys skamba tik kelias sekundes.
A. Mehrabian ir kt. tyrimais nustatė jog, tik 20-40 proc. informacijos perduodama verbaliniu būdu , o neverbalinėms bendravimo priemonėms – nuo 60 iki 80 proc. .Kalbėdamiesi su nauju pažįstamu , šnekame patys, klausomės jo žodžių ir naudojamės archaiškomis bendravimo priemonėmis : gestais , mimika , kūno judesiais ir dažniausiai nesamonongai “ skaitome” tokius pat pašnekovo signalus.
Sakoma, kad žodine kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas , pasako nežodine (neverbaline ) arba kūno kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas , todėl yra greitesni už kalbą. “Mes kalbame balsu, tačiau bendraujame visu kūnu.” ( K. Abercrombie, 1968).
Pastaruoju metu nežodinis bendravimas susilaukė vis didesnio mokslininkų dėmesio visame pasaulyje . Yra keletas priežasčių , skatinančių domėtis nežodinio bendravimo forma. Tyrinėtojų nuomone, tai universalesnė kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti , kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti , kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Faktas , jog įvairių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad nežodinė kalba yra įtikinamesnė.
kitą. Tai suteikia šiam darbui tam tikrų spalvų ir įvairovės.
- 4 -
Neverbalinis bendravimas apibrėžiamas kaip komunikacija , tiesiogiai nenaudojant žodžių, o informaciją perduodant per asmeninių erdvių santykį, akių kontaktą , mimiką, gestus, kūno kalbą, net išvaizdą bei turimus daiktus, taip pat garsinius būdus: juoką , garsų tempą, aukštumą, trukmę ir t.t.Komunikacijos akte su nepažįstamais ar mums svarbiais asmenimis atidžiai, įdėmiai stebime vieni kitus, gaudome menkiausius pokyčius, jausmų, nuotaikų atspalvius, atšvaitus.
Neverbalinės bendravimo priemonės yra šios:
* balso ypatybės, arba paralingvistika( mokslas, nagrinėjantis kalbą lydinčius nekalbinius garsinius...
Šį darbą sudaro 3235 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!