Šiauliai, 2007
ĮVADAS
Yra sakoma, kad vyras savo gyvenime turi pastatyti namą, pasodinti medį, užauginti vaiką. Pastaruoju metu, itin nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, būsto klausimas tapo aktualus dėl kasdien kylančių būsto kainų. Anot apbrėžimo, pinigai parodo prekės (šiuo atveju būsto) vertę. Tačiau negalima tiksliai užfiksuoti vertės, nes paklausa padidina ar sumažina kainą.
Darbo tikslas: Apžvelgti šių metų nekilnojamojo turto kainas. Išanalizuoti Šiaulių, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos miestų būsto kainas.
Darbo uždaviniai:
• Apžvelgti teorinę medžiagą
• Ištirti nekilnojamojo kainas pastaruoju metu
• Apžvelgti šiais metais atliktus statybų darbus Lietuvoje
Objektas: didžiųjų Lietuvos miestų nekilnojamojo turto kainų kilimas/kritimas
Metodai: literatūros šaltinių analizė, duomenų paieška internete, statistinių duomenų analizė, nekilnojamojo turto vidutinės kainos nustatymas pasirinktuose miestuose.
1 KAINOS SAMPRATA EKONOMIKOJE
1.1 Pinigai
Pinigai – mainų priemonė. Kai kurių ekonomikos mokyklų atstovai pinigams priskiria vertės mato, kaupimo priemonės ir kitas funkcijas. Austrų ekonomikos mokykla pinigams priskiria vienintelę funkciją – mainų palengvinimo, o pinigų naudingumu laiko jų mainumą (galimybę laisvai iškeisti į bet kurią kitą prekę) (Vainienė, 2005, p 216).
1.2 Pinigų funkcijos
• Mainų (cirkuliacijos) priemonė. Jei nebūtų pinigų, tai reiktų tiesiogaiai keistis prekėmis. Tokie mainai vadinami natūriniais mainais. Dėl tokių mainų nepatogumo, pinigų sistema vystosi savaime, net jei nėra valdžios kišimosi. Esant mainams pats mainų aktas skyla į dvi dalis: pirkimą ir pardavimą.
• Apskaitos vienetas. Pinigais išreiškiamos kainos, kurias pasitelkę galime orientuotis prekių ir paslaugų rinkoje.
• Vertės matas. Pinigai kaip prekė, šią funkciją atliko tiesiogiai, kaip realus konkrečios prekės vertinis ekvivalentas.
• Kaupimo preimonė. Pinigai gali būti panaudoti prekėms bei paslaugoms pirkti, kai tik atsiranda poreikis, todėl jie yra patogus turto laikymo būdas. Žinoma, pinigai nėra tobula kaupimo priemonė, nes jų perkamoji galia gali kristi. Infliacija reiškia, kad pinigų perkamoji galia mažėja (Jakutis, Petraškevičius, Stepanovas, Šečkutė, Zaicev, 1999, p 228).
1.3 Kaina
Kaina – prekės ar paslaugos piniginis įvertinimas. Produkto kainą rinkoje lemia prekės pasiūla ir paklausa, tokia kaina dar vadinama rinkos kaina. Rinkos kaina yra pagrindinis...
Šį darbą sudaro 3515 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!