Vincas Mykolaitis-Putinas XX amžiaus lietuvių pradžios rašytojas, išgarsėjęs savo intelektualiniu , psichologiniu romanu „Altorių šešėly“.Šiame kūrinyje yra pasakojama apie jaunuolio, įstojusio į kunigų seminariją, jausmus ir išgyvenimus, sprendžiama poeto ir kunigo pašaukimų nesuderinamumo problema- būti kunigu ar kūrėju.Pagrindinis veikėjas apsisprendžia – jis parašo pareiškimą NN vyskupystės kurijai. Viena iš priežaščių šio jo pasirinkimo tai moterys pagrindinio veikėjo gyvenime.
Šiame darbe yra norima atskleisti romane aprašytų moterų paveikslus, išanalizuoti jų poelgius,jausmus pagrindiniam kūrinio veikėjui.Referate yra siekima išsiaiškinti, kaip moterų elgesys įtakojo Liudo Vasario poelgius.
Antraeiliams veikėjams romane „Altorių šešėly“ tenka palyginti nežymios pagalbinės funkcijos. Tačiau kai kurie iš jų gana esmingai praplėčia romano problematiką, formuoja emocinį kūrinio interjerą.Iš šalutinių personažų reikšmingiausios yra romano moterys- Liucė, baronienė Rainakienė, Auksė. Šios trys moterys yra susijusios su visu Vasario gyvenimu, su jo kunigavimu ir kūryba.Liucė , Rainakienė bei Auksė tai trys skirtingi etapai Liudo Vasario kelyje.
Pirmojoje kūrinio dalyje Liudas Vasaris atostogų metu susipažįsta su Kleviškių klebono giminaite Liuce.Tai žavi , kaitrią jausmų šilumą spinduliuojanti būtybė, kuri iškyla svarbiuose veiksmo epizoduose. Pažintis su šia moterimi jaunuolio širdyje pažadina pirmuosius erotinius impulsus, troškimą džiaugtis žemiška gyvenimo laime.
Liuce į kūrinio puslapius, anot J. Lindės-Dobilo, atsineša visą „mūsų patriarchališkojo gyvenimo grožį“.Ji kaip skaidri žvaigždė sužiba niūrioje Vasario gyvenimo padangėje, sudarydama kontrastą slogiai seminarijos, bažnyčių ir klebonijų aplinkai ,kunigiško gyvenimo askezei.„Priešais jį ,įstrižai , netoli baliustrados, kuri skiria presbiteriją nuo bažnyčios,prie pilioriaus stovėjo viena moteris (...)buvo dar jauna, bet pilno subrendimo amžiuje(...)aukšta ir liekna apsitaisiusi tamsiu rūbu , o galvą ir veidą apsigaubusi baltu šaliu(..)ir jis papuošė tą Nepažįstamąją visu savo širdies idealizmu, niekad dar nepaliestu brutalaus cinizmo “.Vasaris, vos ją pamatęs,“nesiryžta išmesti „ iš savo sielos to vaizdinio , tos „meilės,kuri vadinama idealistine moters meile“ .Liucė pažadina bręstačio jaunuolio širdyje stiprų žmogiškosios prigimties balsą.Tačiau ,būdama neteisėta dvasiniko dukra, ji nuo pat jų pažinties pradžios yra pažymėta apgaulės ir netikrumo ženklu.Šis...
Šį darbą sudaro 1236 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!