Rašiniai

Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane Altorių šešėly

10   (1 atsiliepimai)
Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane Altorių šešėly 1 puslapis
Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane Altorių šešėly 2 puslapis
Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane Altorių šešėly 3 puslapis
Žmogaus dvasinio išsivadavimo tema V. Mykolaičio-Putino romane Altorių šešėly 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tokia jau žmogaus prigimtis — jis nuolat prie­šinasi nepalankiems aplinkos veiksniams. Ne tik priešinasi, bet ir nugali, jei ne dabar, tai rytoj, jei ne aš, tai kiti. Žmogus unikalus tuo, kad šios ko­vos ir laimėjimai akivaizdūs, tik, deja, ne visi juos sugeba pastebėti ir įvertinti.
Visa tai V. Mykolaitis-Putinas įkūnijo savo stambiau­siame kūrinyje „Altorių šešėly". Tai pirmasis lie­tuvių literatūroje meniškai brandus psichologinis romanas. Jo pagrindas — nuosekli pagrindinio he­rojaus Liudo Vasario vidinio pasaulio analizė, ku­rią įtakoja veikėjo susidūrimas su nepriimtinais, sielą varžančiais aplinkos veiksniais. Nors skaity­tojas suvokia romano autoriaus poziciją, tačiau kū­rinyje išvengta kategoriškumo. Žmogaus vidinio gyvenimo problemos pateikiamos meniniais vaiz­dais, skatinančiais mąstyti, abejoti, spėlioti. Smul­kiai analizuodamas sapnus, prisiminimus, nuojau­tas ir kitus pasąmonės reiškinius V. Mykolaitis-Putinas žengė platų žingsnį dar nevaikščiotais lietuvių prozos takais.
Visas kūrinys padalintas į tris dalis, nuosek­liai atskleidžiančias Liudo Vasario dvasinę kovą su jį supančia aplinka ir su pačiu savimi.
Jau pirmojoje dalyje užsimezga pagrindinis ro­mano konfliktas: tarp dvasininko ir poeto. Meniš­kai ir įtikinamai autorius atskleidžia priežastis, nulėmusias Liudo gyvenimo kelio pasirinkimą. Be­ne svarbiausią žmogaus gyvenime sprendimą nu­lėmė tėvai, norėję matyti sūnų „kunigėliu", ir jis pats, susižavėjęs kunigo-patrioto idėja. (Vasaris troško būti panašus į Maironį, didžiausią ano me­to autoritetą.) Deja, vos peržengęs seminarijos slenkstį jaunuolis pradėjo abejoti savo sprendi­mu: jis nejautė pašaukimo Dievo tarnystei. Hero­jus stengiasi save nuraminti, „suimti į nagą", ma­nydamas, kad religinis jausmas ateis vėliau, tik reikia labai stengtis ir sąžiningai vykdyti visus seminarijos reikalavimus. Tačiau viskas dar labiau susikomplikuoja, kai klierikas pajunta bundantį savyje poetą. Jis įsitikina, kad šaltis ir niūrios se­minarijos sienos riboja jo, kaip kūrėjo, laisvę. Jis sutrinka, stengiasi kaip begalėdamas slopinti poe­tą. Dar didesnę sumaištį...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 555 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (555 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 4 psl., (555 ž.)
  • Word failas 33 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt