Žymus XX amžiaus lietuvių poetas, prozininkas bei dramaturgas Vincas Mykolaitis – Putinas 1933 m. išleido psichologinį, intelektualinį romaną, pavadinimu „Altorių šešėly“. Būtent šis romanas tapo vienu žinomiausių jo kūrinių, kuris buvo pirmasis tokio pobūdžio visoje lietuvių literatūros istorijoje. Pagrindinio veikėjo gyvenimo fone atsiranda labai daug spalvų suteikiančios gyvenimui moterys – visos yra išskirtinės, turinčios savus bruožus, kuriais vis kaip nors pakeisdavo tolimesnius Liudo Vasario gyvenimo žingsnius. Liudo Vasario gyvenime buvo keturios moterys, iš kurių su viena neturėjo progos susipažinti, galėjo tik susidaryti vaizdą savo mintyse.
Pirmoje romano dalyje „Bandymų dienos“ Liudas Vasaris susipažįsta su Liuce, kuri sukėlė pirmuosius susižavėjimo jausmus. Kūrinyje rašoma, jog jis nesirūpino to suprasti: „Tai buvo tik pirmas nenusisekęs jaunuoliškos ambicijos ir vaizduotės pažinimas“. Liucė buvo viena iš svarbiausių moterų kūrinyje, vėjavaikiška, drąsi, rūpestinga, linksma ir bendraujanti mergina, visuomet laisvai rasdavo kalbą su visais, ypač su kunigais. Ji Liudui padarė stipriausią įspūdį savo jaunatviškumu, trykštančia energija, nors ir keldavo pagundų, jis būdamas idealistas ir siekdamas gero kunigo vardo, sugebėdavo atsispirti. Vasario sieloje apsigyveno meilė Liucei, o tai kėlė troškimą tobulėti, siekti aukštesniųjų tikslų. Taip pat Liucė buvo nevienalytė veikėja, ji turėjo tris progas paveikti pagrindinio veikėjo gyvenimą, tai galėjo padaryti kaip trys skirtingi asmenys. Pirmoji panelė Liucė, savo lengvabūdiškumu sudrebino Vasario širdį. Vėliau ištekėjusi ir tapusi ponia Brazgiene, Vasaris ją matė kaip subrendusią moterį, laimingą motina. Galiausiai ištekėjusi antrą sykį tampa ponia Glaudžiuviene. Patekusi į miestą tampa visiškai kitu žmogumi, nebesiekia savo tikslų, netobulėjo kaip asmenybė, tada Liudui ji pasidarė nebeįdomi lyg nusidėvėjęs daiktas. Ši mergina leido pažinti moterišką žavesį ir buvo pirmoji, kuri sukėlė abejonių dėl pasirinkimo. Liucė buvo ta, kuri visą laiką mylėjo tik Liudą Vasarį.
Kita moteris Liudo Vasario gyvenime buvo Katedros Nepažįstamoji, sukėlusi didelį įspūdį. Žiūrėdamas į šią moterį klierikas jautė malonaus jausmo bangą, kuri užliejo jo krūtinę. Katedros Nepažįstamoji, kaip įvardino autorius, buvo pats...
Šį darbą sudaro 963 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!