Dažnai teigiama, kad moterų kuriama literatūra yra savita. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, pagrįskite šią mintį arba ją paneikite.
Šiais laikais Lietuvoje gyvena daug talentingų rašytojų, kurie rašo įvairiais stiliais ir temomis. Skaitant jų knygas svarbiausia ne tai, kokios lyties atstovas ar atstovė jas parašė, o jų stilius, turinys bei kokybė. Nemaža dalis lietuvių literatūros klasikos kūrinių yra parašyti vyrų, tačiau laikui bėgant daugėja rašytojų moterų ir jų knygos populiarumu tikrai nenusileidžia vyrų literatūrai. Akivaizdu, kad vyrų ir moterų požiūris į pasaulį yra skirtingas, dėl to skiriasi ir jų kūrinių jausmingumas, rašymo stilius ir aprašoma aplinka. Savo kalboje aptarsiu, kodėl moterų kuriama literatūra yra savita.
Visų pirma, moterų kuriama literatūra yra labiau asmeniška nei vyrų parašyti kūriniai. Jos dažniau rašo kalbėdamos pirmu asmeniu, knygas galima vadinti dienoraščiais ar net autobiografiniais kūriniais. Moterys linkusios aprašyti asmeninius išgyvenimus, jausmus, emocijas, o vyrai dažniau susikoncentruoja į aplinką ar įvykius.Lietuvių klasikinėje literatūroje moterys dažniau rašė apie šeimynišką kasdienybę, namų židinio puoselėjimą, o ne apie gamtą ar tėvynę. Apie moterišką kasdienybę ir rūpesčius rašė Žemaitė, kurios tikrasis vardas Julija Beniusevičiūtė-Žymantienė. Tai lietuvių rašytoja, realistė , demokratė ir švietėja. Ji ne paprasta tikrovės aprašinėtoja, o nuovoki menininkė, talentinga pasakotoja. Jos apsakymuose plačiai vaizduojama veikėjų aplinka ir kasdienybė. Kūrinių žavesį nulemia turtinga ir vaizdinga kalba, gyvi, ryškūs, nepakartojami veikėjų paveikslai. Autorė ne aprašinėja „svetimu žvilgsniu“ kaimo tipus iš išorės, bet raiškiai, perteikia jų santykius, patirtį, savitą pasaulio supratimo būdą. Herojai savičiausiai charakterizuojami savo kalba; kas jie tokie, labiausiai atsiskleidžia dialoguose. Žemaitė savo kūrinyje „Marti“ pasakoja apie Katrės atėjimą į vyro šeimą, naujus ir jai dar svetimus išgyvenimus, nepritapimą prie Vingių šeimos ir jų gyvenimo būdo. Katrė – iš prigimties darbšti ir tvarkinga mergina, naujuose namuose neranda nei ramybės, nei palaikymo, nei supratimo. Pasakojama visa jos gyvenimo istorija, nuo jaunystės iki mirties namuose, kuriuose ji iki paskutinio atodūsio jautėsi vieniša. Taigi...
Šį darbą sudaro 840 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!