Potemės

Moterų kuriama literatūra yra savita

10   (1 atsiliepimai)
Moterų kuriama literatūra yra savita 1 puslapis
Moterų kuriama literatūra yra savita 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Dažnai teigiama, kad moterų kuriama literatūra yra savita. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, pagrįskite šią mintį arba ją paneikite.
Šiais laikais Lietuvoje gyvena daug talentingų rašytojų, kurie rašo įvairiais stiliais ir temomis. Skaitant jų knygas svarbiausia ne tai, kokios lyties atstovas ar atstovė jas parašė, o jų stilius, turinys bei kokybė. Nemaža dalis lietuvių literatūros klasikos kūrinių yra parašyti vyrų, tačiau laikui bėgant daugėja rašytojų moterų ir jų knygos populiarumu tikrai nenusileidžia vyrų literatūrai. Akivaizdu, kad vyrų ir moterų požiūris į pasaulį yra skirtingas, dėl to skiriasi ir jų kūrinių jausmingumas, rašymo stilius ir aprašoma aplinka. Savo kalboje aptarsiu, kodėl moterų kuriama literatūra yra savita.
Visų pirma, moterų kuriama literatūra yra labiau asmeniška nei vyrų parašyti kūriniai. Jos dažniau rašo kalbėdamos pirmu asmeniu, knygas galima vadinti dienoraščiais ar net autobiografiniais kūriniais. Moterys linkusios aprašyti asmeninius išgyvenimus, jausmus, emocijas, o vyrai dažniau susikoncentruoja į aplinką ar įvykius.Lietuvių klasikinėje literatūroje moterys dažniau rašė apie šeimynišką kasdienybę, namų židinio puoselėjimą, o ne apie gamtą ar tėvynę. Apie moterišką kasdienybę ir rūpesčius rašė Žemaitė, kurios tikrasis vardas Julija Beniusevičiūtė-Žymantienė. Tai lietuvių rašytoja, realistė , demokratė ir švietėja. Ji ne paprasta tikrovės aprašinėtoja, o nuovoki menininkė, talentinga pasakotoja. Jos apsakymuose plačiai vaizduojama veikėjų aplinka ir kasdienybė. Kūrinių žavesį nulemia turtinga ir vaizdinga kalba, gyvi, ryškūs, nepakartojami veikėjų paveikslai. Autorė ne aprašinėja „svetimu žvilgsniu“ kaimo tipus iš išorės, bet raiškiai, perteikia jų santykius, patirtį, savitą pasaulio supratimo būdą. Herojai savičiausiai charakterizuojami savo kalba; kas jie tokie, labiausiai atsiskleidžia dialoguose. Žemaitė savo kūrinyje „Marti“ pasakoja apie Katrės atėjimą į vyro šeimą, naujus ir jai dar svetimus išgyvenimus, nepritapimą prie Vingių šeimos ir jų gyvenimo būdo. Katrė – iš prigimties darbšti ir tvarkinga mergina, naujuose namuose neranda nei ramybės, nei palaikymo, nei supratimo. Pasakojama visa jos gyvenimo istorija, nuo jaunystės iki mirties namuose, kuriuose ji iki paskutinio atodūsio jautėsi vieniša. Taigi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 840 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
2 psl., (840 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 2 psl., (840 ž.)
  • RTF failas 8 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Dažnai teigiama, kad moterų literatūra yra savita.

Dažnai teigiama, kad moterų literatūra yra savita. Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera

Rašytojas Romualdas Granauskas teigia: ,,Nei Da Vinčio kodas, nei Haris Poteris nėra didžioji literatūra. Tai, ką tą ar kitą dieną skaito, perka, graibsto ir garbsto milijonai, tėra prekė.“ Ką jūs laikote didžiąja litera Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Apie ką kalba senoji literatūra šiuolaikiniam jaunam žmogui? (J. V. Gėtė, K. Donelaitis)

Apie ką kalba senoji literatūra šiuolaikiniam jaunam žmogui? (J. V. Gėtė, K. Donelaitis) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Moterų literatūra. Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana

Moterų literatūra. Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.