Visais laikais lietuvių literatūroje moterys buvo svarbios gyvenime ir šeimoje buvo kuriami vaizdingi paveikslai apie jas. Dažniausiai moteris vaizduojama kaip kruopšti kantri namų šeimininkė mylinti ir mylima žmona ir mama bei likimui nuolanki būtybė. Lietuvių literatūroje moteris siejama su namų ir šeimos pasauliu, ji yra namų židinio saugotoja. Literatūroje ir religijoje ji neretai iškeliama kaip labai gerbtina asmenybė. Galbūt keista, tačiau moterys gali būti ir labai stiprios, nors dauguma įsitikinę, kad stiprioji lytis yra vyrai. Moters paveikslą lietuvių literatūroje sukuria ir vaizduoja šatrijos Ragana, Jonas Biliūnas, Vincas Mykolaitis-Putinas savo kūriniuose.
idealią motiną gerumo ir nuolankumo simbolį ugdantį dvasines vaikų vertybes. Dabar aptarsiu Jono Biliūno ir Vinco Mykolaičio-Putino kuriama moters paveikslą.
Jonas Biliūnas-vienas žymiausių XX a.prad. rašytojas, realizmo atstovas. Daugiausiai rašė noveles, tačiau jo kūrybos kraityje yra apysaką “Liūna pasaka”. Šioje psichologinėje apysakoje svarbiausių veikėjų yra moteris. Iš pradžių ji panaši į tradiciškai įsivaizduojama lietuvės paveikslą- graži, skaisčiaveidė, linksma, jautri, jauna, laiminga, kupina šviesiausių svajonių, tikėjimo gyvenimo gerove bet naivi kaimo moteris tikinti šviesesne rytdiena.Juozapotos paveiksle rašytojas įkūnijo tautinius paprastos lietuvių liaudies moters bruožus. Juozapota – lietuvės moters kančių ir nelaimių ilgaamžėje kovoje dėl laisvės simbolis. Juozapota jau yra ištekėjusi už vyro Petro, jos nekankina dvejonės ir ji nieko nebeieško tik sieka išsaugoti ir puoselėti tai, ką jau turi šeimą, jai meilė ir rūpestis yra svarbiausia,.Ji vaizduojama impulsyvesnė, jos veiksmai įkvėpti tikros, stiprios meilės ir ji elgiasi ne proto, o širdies klausydama. Juozapota vaizduojama Mėgstanti svajoti: „Ar žinai: tu įvaisysi sodnelį, ir, kai paaugs vaikai, turėsma jiems vaisių ir uogų.“ Darbšti , gailestinga.pamaldi.Vaizduojamas kūrinio laikas 1863m sukilimo metai. Juozapotos gevenimo pradžia su vyru Petru yra labai džiaugsminga ir teikianti vilčių abu labai mylėjo vienas kitą Juozapotos akys mirgėjo kaip dvi žvaigždės- laimės žvaigždės. Vėliau viskas ima krypti į blogają pusę ir baigiasi tragedija- be jokio gyvenimo šviesulio. Po mylimo vyro mirties dvasiškai miršta...
Šį darbą sudaro 1227 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!