„Mokslinio pažinimo problema filosofijoje“.
Filosofija, kuri teikia žmogui išmintį ir ne tik paprastą žinojimą kaip kiti mokslai, nuo visų kitų mokslų skiriasi esmiškai. Ji nėra tiktai vienas mokslas tarp daugelio kitų, o visiškai savito charakterio mokslas, kuris nuo kitų mokslų skiriasi tiek radikaliai, kad mokslo vardas jai tenka tiktai analogine, o ne ta pačia prasme kaip visiems kitiems mokslams. Šitą filosofijos ir mokslų skirtumą tenka išryškinti keturiais požiūriais: dalyko, pažinimo kelio (metodo), rezeltatų, arba pačių pažinčių, charakterio ir pagaliau santykio su gyvenimu požiūriais. Filosofija kreipiasi ne į tą ar kitą atskirą tikrovės sritį, o į pačia tikrovės visumą. Visa, kas yra, domina filosofiją: ir medžiaga, ir gyvybė, ir siela, ir dvasia- visa tikrovė. Šituo požiūriu filosofija priskiriama prie visuotino mokslo, nes jos dalykas yra visa tikrovė. Manau, galima teigti, jos filosofija yra savita mokslo rūšis. Filosofiją galima apibrėžti kaip atskirų mokslų visumą, bet reikia nepamiršti, jog tai nėra tik mokslo atkartojimas.
Naujaisiais amžiais daugelis tyrinėtojų, ypač gamtotyrininkų, manė, kad moksliniam pažinimui būdinga greitesnė ar lėtesnė, bet iš esmės nepaliaujama pažanga. Neabejotina, kad vyksta nuolatinis žinių kaupimas: prie vienų atrastų tiesų po kurio laiko prijungiamos kitos ir jos, tarsi plytos, dedamos į aukštyn kylantį didingą mokslo žinių rūmą. Geriausiai šią pažangą demonstravo matamatika: iš akivaizdžių aksiomų, sudarančių tvirtą jos pamatą, viena po kitos išvedamos naujos matematikos tiesos. Matematikos rezultatų daugėja, jos žinios plečiasi, nuolat kaupiasi. Šito požiūrio šalininkai manė, jos mokslo raida yra neproblemiškas dalykas- ji tokia pat natūrali kaip medžio augimas. Tada kyla klaisimas: ar tas augimas kada nors pasibaigs? Po ilgų diskusijų ir ginčų, buvo prieta prie nuomonės, jog vis dėlto mokslo raida yra netolygi- joje yra lūžių. Mokslo žinios ne tik kaupiamos, bet kai kada ir peržiūrimos, radikaliai atnaujinamos, keičiamos kitomis. Taigi mokslo raida yra ne tiek paprastas žinių kaupimas, kiek moklo teorijų kaita. Naujos teorijos vienokia ar kitokia prasme...
Šį darbą sudaro 1839 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!