grupės priėmimu paauglystėje .............................................. 4
Įvadas
Mano pasirinktos mokslinės publikacijos tema: draugystės kokybė ir sąsajos su bendraamžių grupės priėmimu paauglystėje (Edita Pakalnienė, Rasa Barkauskienė, 2006). Manau, ši tema aktuali kiekvienam žmogui, bet kuriam iš mūsų. Juk paauglystė – tai toks gyvenimo laikotarpis, kuomet žmogus atsisveikina su vaikyste ir papildo suaugusiųjų gretas. Tikriausiai dėl šio pereinamojo laikotarpio paaugliai pasižymi didesniu jautrumu, susikurtų idealų siekimu (koks norėtų būti užaugęs), o noras būti šauniausiu ir geriausiu tarp bendraamžių bei turėti daugiausiai draugų tikriausiai nesvetimas nei vienam jaunuoliui. Mes visi patyrėme šį gan nelengvą gyvenimo tarpsnį, tik vieniems jis greičiau pasibaigė, kitiems galbūt užsitęsė ilgėliau; vieniems šis periodas nesukelė didesnių sunkumų, o kitiems tai gali būti pats problemiškiausias ir nemieliausias laikotarpis. Kas gi sąlygoja tokį pasiskirstymą? Mano nuomone, vienintelė sąlyga – tai aplinka, žmonės, kurie supa jaunuolį: visų pirma tėvai, draugai, mokytojai ir kiti artimieji. Nuo to, kokie santykiai su draugais ir aplinkiniais, priklauso, kokia bus paauglio gyvenimo kokybė.
Todėl ir mano pasirinkto staipsnio tema – tai tarsi vienas iš būdų, „įvertinti paauglių, vaikinų ir merginų, turinčių skirtingą statusą bendraamžių grupėje, draugystės kokybės ypatumus“ (Edita Pakalnienė, Rasa Barkauskienė, 2006 p. 103), nes berniukų draugystė yra paremta visiškai kitokiu pagrindu nei mergaičių draugystė. Na, o skirtingo statuso tarp bendraamžių jaunimas susikuria dar kitokias draugystės taisykles. Taigi analizuodama Editos Pakalnienės ir Rasos Barkauskienės mokslinę publikaciją, pabandysiu atskleisti šių mokslininkių sampratą bei tyriminius duomenis, skirtus paauglių draugystei tirti.
Draugystės kokybė ir sąsajos su bendraamžių grupės priėmimu paauglystėje
Taigi, kaip jau minėjau, šios mokslinės publikacijos objektu yra santykiai tarp paauglių: vaikinų ir merginų bei skirtingo statuso jaunuolių santykių analizė.
Šią temą, manau, galime vadinti psichologijos mokslo tema, kadangi psichologija tiria žmogaus elgesį, psichinius procesus, tai, kodėl žmogus vienaip ar kitaip elgiasi ir kaip jis jaučiasi. Taigi šiuo atveju psichologijos mokslas tiria skirtingos lyties jaunuolių draugystę, kodėl mergaičių bendravimas ir draugystė yra kitokia nei berniukų,...
Šį darbą sudaro 1373 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!