Nuo devynioliktojo amžiaus pradžios darbuotojų motyvacijos teorijos perėjo ne vieną istorinės bei konceptualiosios raidos etapą, kuriuose vyravo viena arba kita mokslinė mintis. Dvidešimtojo amžiaus aštuntame-devintame dešimtmetyje, susiformavus turininėms ir procesinėms motyvacijos kryptims, praktinis motyvavimo modelių kūrimas, jų funkcionavimas ir įvertinimas reikalavo išsamesnių E. Mayo tyrimų bei studijų.
Įmonėse, neatsižvelgiant į darbuotojų esminius kultūrinius ir ekonominius skirtumus buvo siekiama mechaniškai per kelti vakarietiškus motyvavimo ir elgsenos modelių elementus (JAV, Japonijos ir kt.) bei metodologiškai skirtingas valdymo koncepcijas. Lietuvoje įmonių darbuotojai, nespėdavę suvokti vienų buvo priversti persiorientuoti į kitas užsienietiškas valdymo koncepcijas.
Besikeičiančios rinkos sąlygos, sunki ekonominė padėtis, nuolatinė bankroto grėsmė, silpna įstatyminė bazė, gyvenimo rinkos sąlygomis patirties stoka, mažas profsąjungų ir darbuotojų aktyvumas bei nedidelė jų įtaka šalies valdymui apsunkino ir ribojo racionalių motyvavimo modelių diegimo galimybes Lietuvoje.
Darbo objektas – E.Mayo darbai ir mokslinės idėjos ir jų taikymas praktikoje.
Darbo tikslas – ištirti E.Mayo darbų ir mokslinių idėjų reikšmė vadybos mokslo plėtrai ir jų taikymą praktikoje.
Darbo metodai: teorinės literatūros sisteminė ir loginė analizė, statistinė analizė.
Optimalus darbo pasidalijimas, subalansuotų orgstruktūrų sudarymas, tikslus funkcijų reglamentavimas ir kitos orgvadybinės priemonės, be abejo, yra svarbi prielaida efektyviai valdyti organizaciją. Tačiau, organizuojant darbą, negalima visiškai neatsižvelgti į dirbančiųjų charakterius, jausmus, nuotaikas, gyvenimo situacijas. Būtent šiems valdymo aspektams klasikinės orgvadybinės teorijos beveik neskiria dėmesio.
Dėl to jos buvo kritikuojamos jau 3-jame šio amžiaus dešimtmetyje. Kritikos išdavoje susiformavo nauja vadybos teorijų srovė - sociopsichologinės teorijos. Chronologine prasme pirmiausia išsivystė teorija, kurią dažniausiai vadina žmogiškųjų santykių teorija.2
Šios teorijos pagrindinius aspektus savo darbuose, kurie paskelbti rinkinyje E. Mayo monografija “The human problems of an industrial civilization” darbuose trūksta kompleksiškumo, loginio išdėstymo, apibendrintų išvadų. Tačiau jos svarba vystant vadybos teorijas niekas neabejoja.
E.Mayo taip pat didelę dėmesį skiria vadovų ir pavaldinių santykių problemai. Jos manymu šiuose santykiuose svarbiausia teisingai suprasti valdžios ir autoriteto sąvokas. Valdžia yra objektyvi valdymo sudėtinė dalis, tas, kas tampa vadovu, savaime įgauna...
Šį darbą sudaro 6231 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!