Postimpresionizmo pradžia laikoma paskutinė, 8-oji, impresionistų paroda 1886m. Paryžiuje. Parodas dalyvių darbuose reiškiasi sąmoningos pastangos atitrūkti nuo impresionizmo. Ryškėjo nauji dailės idealai ir įkūnijimo priemonės. Jei impresionistai išlaisvino spalvą, tai postimpresionistai panaudojo ją savo sukurtai sistemai.
P.Sezanas - dažnas konstruktyvus gamtos formos traktavimas. Gamtoje viskas paremta kubu, rutuliu, cilindru. Jo kūrybiniai ieškojimai davė pagrindą kubizmui. Darbai: „Persikai ir kriaušės“, „Kortuotojai“.
A.de Tuiuz-Lotrekas – jo stichija – monmartų gyvenimas. Jo kūrybos tema šansonečių ir šokėju gyvenimas. Vaizduoja jas su lengva ironija, tačiau su meile. Afišos meno pradininkas.
Kilo iš vaizduotės pasaulio ilgesio bei tolimų kraštų nostalgijos,tai buvo pasipriešinimas kasdienybei ir realizmui. Idėjas simbolistai išreiškia simboliais, ženklais. Temų ieškojo mituose, legendose,poezijoje... paveikslai pilni ženklų. Išraiškos priemonės:perimtos iš akademizmo, sausa, fotografiška tapyba. Tačiau formos prailgintos, plokščios,gausu dekoratyvių detalių.
Atstovai:
O.Rodenas – fantastinių paveikslų, miražų kurėjas.
P.Pjuvi de Šavanas – sieninės tapybos kūrėjas.
E.Munkas – jo menas žmoniškesnis ir labiau suprantamas, tačiau ne visada. Darbai: „Gyvenimo šokis“, „Šauksmas“ (reprodukcija)
FOVIZMAS:
Budingiausi bruožai ir įvykiai:
XXa.pirmoji moderniško meno kryptis. Impulsą davė 1901m pirmoji pomirtinė V.van Gogo paroda,nesuvaldomai ryškių spalvų paveikslai. Menininkai ėmė tapyti ryškiomis, skambiomis spalvomis, spalviniai plėmais. Nors tapyboje dominavo taikūs motyvai, tačiau to meto visuomenei tokia tapyba buvo nepriimtina, todėl ir pavadinta fovistine ( pranc. Laukinis).
Atstovai:
A.Matisas- tapytojas, grafikas, skulptorius. Darbai: „Raudonas kambarys“ „Šokis“, „Muzika“ (reprodukcijos).
Šokis
Muzika
EKSPRESIONIZMAS:
Budingiausi bruožai ir įvykiai:
Ekspresionistai siekia atskleisti dailininko dvasinę būseną savo kūriniai. Vokiečių ekspresionistai stengėsi paveikti žiūrovą, pažadinti jo jausmus ir sąmonę. Susikūrė menininkų grupės „Tilto“, „Mėlynojo raitelio“. Jie savo tapyboje aršiai kritiko I-ąjį pasaulinį karą.
Bendrieji tapybos bruožia beveik nesiskyrė nuo fovizmo, nes ekspresionizmas formavosi Vokietijoje lygiai tuo pačiu metu kaip ir fovizmas Prancūzijoje. Galima išskirti tai jog ekspresionistai prie ryškių spalvų naudojo purvinas, be to, jų kuriamos temos, dažniausiai žiaurios, sietinos su karu.
Atstovai:
E.Murikas
E.Nolde - „Raudoni jurginai“
O. Diksas - „Dujų ataka“
KUBIZMAS:
Budingiausi bruožai ir įvykiai:
Kubizmo judėjimas gimė XXa pradžioje r gyvavo iki I-ojo Pasaulinio karo, nors jo įtaka architektūrai ir taikomajai...
Šį darbą sudaro 806 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!