2005 m.
ĮVADAS
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės kūryba – tai paveikslai, grafikos kūriniai, piešiniai bei eskizai. Beveik visas išlikęs palikimas saugomas Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Pavieniais tapybos ar grafikos kūriniais gali pasigirti tik Nacionalinis dailės muziejus Vilniuje, Varšuvos nacionalinis muziejus, Rusų muziejus Peterburge, dailininko šeima.
M. K. Čiurlionis dailei skyrė šešerius intensyvios kūrybos metus. Dar studijuodamas Leipcigo konservatorijoje, 1901 m. laiškuose Čiurlionis mini pirmuosius bandymus tapyti. 1902 m. persikėlęs gyventi į Varšuvą, jis imasi dailės studijų – iš pradžių J. Kauziko piešimo studijoje, o nuo 1904 m. Varšuvos dailės mokykloje.
Čiurlionio tapyba – tai apmąstymai įvairiausiomis filosofinėmis, psichologinėmis, religinėmis, menų sintezės temomis. Jį domina Visatos radimasis, jos sandara, pasaulį valdančios dvasios klausimas, gamta ir jos ciklai, žmogaus gyvenimo prasmė, psichologinės būsenos ir būties evoliucija, galimybė įgyvendinti muzikinės kūrybos principus tapyboje. Paveiksluose galima rasti romantizmo, simbolizmo, abstrakcionizmo elementų. Visų Čiurlionio minčių raida labiausiai atsispindi piešiniuose ir eskizuose.
Čiurlionis buvo ir vienas pirmųjų lietuvių grafikų. Jo grafikos kūryba – fluorofortai ir tušo grafika. Čia galima rasti taikomosios grafikos, originalių kompozicijų ir kai kurių paveikslų atkartojimų.
Čiurlionio vaizdų pasaulis – tai nepakartojamos dailininko vizijos, traukiančios žiūrovą savo paslaptingumu, atskleidžiančios vis naujas suvokimo plotmes.
Šio darbo tikslas - labiau pažinti M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą.
M. K. ČIURLIONIO KŪRYBOS KELIAS
1875 IX 10
Gimė Varėnoje, vargonininko Konstantino Čiurlionio ir Adelės Marijos Magdalenos Radmanaitės-Čiurlionienės šeimoje. Konstantinas buvo vyriausias iš devynių Čiurlionių šeimos vaikų.
1902 ruduo – 1904 pradžia
Gyvena Varšuvoje, mokosi J. Kauziko piešimo mokykloje. Verčiasi privačiomis pamokomis, išlaikydamas tai tris, tai du brolius, kurie čia tęsia studijas. 1903 m. rudenį nutapo septynių paveikslų ciklą “Laidotuvių simfonija”. Pradeda kurti simfoninę poemą “Jūra”. Siunčia broliui Povilui savo pieštus atvirlaiškius, kurių motyvai vėliau įkūnijami paveiksluose. Atsisako E. 1904 pavasaris Mlynarskio pasiūlymo dėstyti Varšuvos muzikos institute, nes tai varžytų jo dailės studijas.
1904 pavasaris
Čiurlionis pradeda mokytis Varšuvos dailės mokykloje. Jai vadovauja lietuvių kilmės dailininkas Kazimieras Stabrauskas. Piešimą dėsto...
Šį darbą sudaro 2715 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!