Miškas yra vienas pagrindinių Lietuvos gamtos turtų, tarnaujantis valstybės ir piliečių gerovei, saugantis kraštovaizdžio stabilumą ir aplinkos kokybę. Nepriklausomai nuo miškų nuosavybės formos miškas pirmiausia yra nacionalinis turtas, kuris turi būti išsaugotas ateities kartoms, tenkindamas ekologines, ekonomines bei socialines visuomenės reikmes. Miškas ne tik teikia medieną ir kitus miško produktus, bet ir yra esminis ekologinės pusiausvyros faktorius, sudarydamas daugelio gyvūnijos ir augmenijos rūšių buveines, stabdydamas dirvos eroziją, absorbuodamas anglies dvideginį bei grynindamas orą, saugodamas gruntinius ir paviršinius vandenis, suteikdamas galimybę miesto ir kaimo gyventojams poilsiauti.
Siekiant užtikrinti subalansuotą miškų ūkio plėtrą, patenkinti įvairių visuomenės grupių poreikius miškui ir užtikrinti miškų išsaugojimą ateities kartoms, pripažįstant ilgą miško augimo trukmę ir atsižvelgiant į nuosavybės formų skirtumus bei sąveiką, skatinant sąlygas, kuriomis teisingai tvarkomi miškai duotų šaliai ekonominę naudą, Lietuvoje yra formuojama ilgalaikė miškų ūkio politika, suderinta su kitų šalies ūkio šakų politikomis ir besiremianti šalies tradicijomis bei Europos Sąjungos teisinių normų, tarptautinių konvencijų, rezoliucijų, susitarimų, programų bei nacionalinių teisės aktų reikalavimais.
Pagrindiniai miškų ūkio veiklą Lietuvos miškuose reglamentuojantys teisės aktai yra: Lietuvos Respublikos miškų įstatymas, Lietuvos miškų ūkio politika ir jos įgyvendinimo strategija, Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatai, Lietuvos miškingumo didinimo programa, Miško įveisimo ir atkūrimo nuostatai, Miško sanitarinės apsaugos taisyklės, Pagrindinių miško kirtimų taisyklės, Miško ugdymo kirtimų taisyklės
Miškininkystės veikla kaimo vietovėse, jos ekonominiai ir socialiniai aspektai
Miškai- švelnina ir formuoja mikroklimatą, reguliuoja vandens rėžimą, gerina dirvožemio struktūrą, valo ir priturtina deguonimi orą, teigiamai veikia žmonių sveikatą, gerina savijautą, teikia estetinį pasigėrėjimą. Miškuose renkami sakai, uogos, grybai, auginama vertinga mediena[ Mačiulaitienė, 2001].
Miškai Lietuvoje išsidėstę netolygiai. Miškingiausi yra pietiniai–pietrytiniai šalies rajonai, ypač Varėnos rajonas, mažiausiai miškingi – derlingų žemių rajonai. Lietuvoje didžiausius plotus užima pušynai, eglynai ir beržynai. Medynai, kuriuose vyrauja viena iš šių trijų medžių rūšių, sudaro beveik 80 proc. visų šalies medynų.
Daugiausia pušynų auga pietinėje – pietrytinėje Lietuvos dalyje, eglynai labiau koncentruojasi vakarinėje...
Šį darbą sudaro 4213 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!