Filosofija atsirado, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus. Europos senovės filosofija buvo graikų filosofija.
Graikai daugiau domėjosi aplinkiniu pasauliu nei savo asmeniu, drąsus ir palankus požiūris į tikrovę, plastinė kultūra, aiškumo troškimas, meilė konkretiems dalykams, kartu ir sugebėjimas mąstyti abstrakčiai - visa tai padėjo susiformuoti graikų filosofijai.
Graikų filosofavimas prasideda susimąstyti verčiančiu klausimu dėl daiktų pradžios ir kilmės, kuri dar yra už tradicinės religijos dievų.
Pačioje Vakarų filosofijos pradžioje filosofai daugiausia ieškojo atsakymo į metafizinius klausimus: kokia yra galutinė realybė palyginti su menama kasdienės patirties realybe? Jie mėgino nustatyti, ar kai kurios galutinės pasaulio sudedamosios dalys galėtų būti tikri, pamatiniai elementai, o visa kita - trumpalaikiai dalykai, taigi viso labo tik reiškiniai. Tad ar tokia tikrovė, jei ji egzistuotų, būtų amžina ir nekintama, ar ji, kaip ir visa kita, būtų pasmerkta nuolat kisti?
Ikisokratinikai mėgino rasti tai, kas yra pagrindų pagrindas, ko nebūtų galima paaiškinti kuo nors kitu. Tačiau jų bandymus savosiomis metafizinėmis teorijomis paaiškinti realybę ne visada vainikuodavo loginiai laimėjimai.
Kosmogonijos, mėginančios paaiškinti pasaulio atsiradimą, o paskui ir sukurti pasaulėvaizdį, atsiskyrimą nuo mitologiškai pasaulį aiškinančios teogonijos Aristotelis pirmojoje “Metafizikos” knygoje laiko riba, skiriančia senuosius pirmykščius folosofus nuo tikrųjų. O pirmuoju tokiu filosofu Aristotelis laiko jonėną Talį iš Mileto, Mažosios Azijos Karijos pakrantės.
Pirmieji filosofai Graikijoje vadinami “ natūrfilosofais”, nes jiems labiausiai rūpėjo gamta ir gamtos reiškiniai. Graikai stebėjosi, kaip vanduo gali virsti žuvimi, o negyva žemė - aukštais medžiais arba margaspalvėmis gėlėmis.
Filosofai savo akimis matė, kaip gamtoje vyksta nuolatinis kitimas. Tačiau kodėl toks kitimas įmanomas? Kaip kas nors gali nustoti būti materija ir tapti kuo nors kitu - pavyzdžiui, gyvybe?
Pirmiesiems filosofams bendra tai, kad jie įsivaizdavo esant tam tikrą pirminę medžiagą, dėl kurios viskas ir kinta. Jie kėlė klausimus apie matomus kitimus gamtoje. Jie bandė surasti kai kuriuos amžinus gamtos dėsnius. Norėjo paaiškinti gamtos vyksmą, atmesdami tradicinius mitus. Pirmiausia bandė...
Šį darbą sudaro 2291 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!