Rašiniai

Mileto mokyklos problematika

10   (1 atsiliepimai)
Mileto mokyklos problematika 1 puslapis
Mileto mokyklos problematika 2 puslapis
Mileto mokyklos problematika 3 puslapis
Mileto mokyklos problematika 4 puslapis
Mileto mokyklos problematika 5 puslapis
Mileto mokyklos problematika 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Filosofija atsirado, kai žmogui ėmė nepakakti tradicinių mitologinių atsakymų į jį jaudinančius klausimus. Europos senovės filosofija buvo graikų filosofija.
Graikai daugiau domėjosi aplinkiniu pasauliu nei savo asmeniu, drąsus ir palankus požiūris į tikrovę, plastinė kultūra, aiškumo troškimas, meilė konkretiems dalykams, kartu ir sugebėjimas mąstyti abstrakčiai - visa tai padėjo susiformuoti graikų filosofijai.
Graikų filosofavimas prasideda susimąstyti verčiančiu klausimu dėl daiktų pradžios ir kilmės, kuri dar yra už tradicinės religijos dievų.
Pačioje Vakarų filosofijos pradžioje filosofai daugiausia ieškojo atsakymo į metafizinius klausimus: kokia yra galutinė realybė palyginti su menama kasdienės patirties realybe? Jie mėgino nustatyti, ar kai kurios galutinės pasaulio sudedamosios dalys galėtų būti tikri, pamatiniai elementai, o visa kita - trumpalaikiai dalykai, taigi viso labo tik reiškiniai. Tad ar tokia tikrovė, jei ji egzistuotų, būtų amžina ir nekintama, ar ji, kaip ir visa kita, būtų pasmerkta nuolat kisti?
Ikisokratinikai mėgino rasti tai, kas yra pagrindų pagrindas, ko nebūtų galima paaiškinti kuo nors kitu. Tačiau jų bandymus savosiomis metafizinėmis teorijomis paaiškinti realybę ne visada vainikuodavo loginiai laimėjimai.
Kosmogonijos, mėginančios paaiškinti pasaulio atsiradimą, o paskui ir sukurti pasaulėvaizdį, atsiskyrimą nuo mitologiškai pasaulį aiškinančios teogonijos Aristotelis pirmojoje “Metafizikos” knygoje laiko riba, skiriančia senuosius pirmykščius folosofus nuo tikrųjų. O pirmuoju tokiu filosofu Aristotelis laiko jonėną Talį iš Mileto, Mažosios Azijos Karijos pakrantės.
Pirmieji filosofai Graikijoje vadinami “ natūrfilosofais”, nes jiems labiausiai rūpėjo gamta ir gamtos reiškiniai. Graikai stebėjosi, kaip vanduo gali virsti žuvimi, o negyva žemė - aukštais medžiais arba margaspalvėmis gėlėmis.
Filosofai savo akimis matė, kaip gamtoje vyksta nuolatinis kitimas. Tačiau kodėl toks kitimas įmanomas? Kaip kas nors gali nustoti būti materija ir tapti kuo nors kitu - pavyzdžiui, gyvybe?
Pirmiesiems filosofams bendra tai, kad jie įsivaizdavo esant tam tikrą pirminę medžiagą, dėl kurios viskas ir kinta. Jie kėlė klausimus apie matomus kitimus gamtoje. Jie bandė surasti kai kuriuos amžinus gamtos dėsnius. Norėjo paaiškinti gamtos vyksmą, atmesdami tradicinius mitus. Pirmiausia bandė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2291 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (2291 ž.)
Darbo duomenys
  • Senovių filosofijos rašinys
  • 6 psl., (2291 ž.)
  • Word failas 29 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Mileto mokykla

Mileto mokykla Senovės filosofija
Peržiūrėti darbą

Mileto mokykla (2)

Mileto mokykla (2) Senovės filosofija
Peržiūrėti darbą

Pirmosios graikų filosofijos mokyklos. Sokratas

Pirmosios graikų filosofijos mokyklos. Sokratas Senovės filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį