Referatai

Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje

9.4   (2 atsiliepimai)
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 1 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 2 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 3 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 4 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 5 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 6 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 7 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 8 puslapis
Meilės tema Salomėjos Neries lyrikoje 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ðiame gimnaziniame darbe jus trumpai supaþindinsiu su romantizmo epocha, iðanalizuosiu meilës motyvà S. Nëries lyrikoje.
Salomëja Nëris gyveno ir kûrë labai sudëtingu ir prieðtaringu Lietuvai istoriniu laikotarpiu. Tai I- asis pasaulinis karas, Lietuvos nepriklausomybës paskelbimas, sugriauto ûkio atkûrimas, J. Stalino ir Hitlerio sandëriai, II- asis pasaulinis karas, baisus, sunkus pokaris. Daugelis menininkø nesuspëjo ar nenorëjo dëkoti ir paklusti ávairiø “spalvø” vadams ir dël to labai skaudþiai nukentëjo. Kai kurie blaðkësi tarp ávairiø politiniø krypèiø, meniniø vëjø. Viena tokiø buvo ir S. Nëris.
Apie kà ji be kalbëjo- apie Eglæ, alyvas, diemedá, apkasus, dienas pilnas sunkiø iðbandymø- kalbëjo aiðkiai, paprastai, bet su didþiule menine jëga ir talentu. Profesiniu poþiûriu S. Nëries eilëraðèiai tobuli kûriniai- graþûs, iðradingi sakiniai ir junginiai, aiðki pagrindinë eilëraðèio mintis.
1904- 1945
Salomėja Nėris gimė 1904 lapkričio 17dieną Kuršių kaime netoli Vilkaviškio. Santykiai su tėvais buvo šalti. Tėvas buvo tikras suvalkietis. Jis sirgo ir mirė nuo vėžio. Dukra bijojo tokios mirties, tačiau neišvengė. Buvo užsidariusi, jautri, idealistė, rimtuolė, gyveno svajonių ir pasakų pasaulyje. Jos galva buvo skirta ne skaičiams, nors…
1919- 1924 metais mokėsi Vilkaviškio “Žiburio” gimnazijoje, vėliau studijavo Kauno universiteto Technologijos- filosofijos fakultete lietuvių, vokiečių kalbas, literatūrą, pedagogiką. 1926 metais rudenį įstojo į “Šatrijos” meno draugiją. 1927 metais išleistas pirmas eilėraščių rinkinys “Anksti rytą”. 1928 metais gauna paskyrimą mokytojauti Lazdijuose. 1930 metais Salomėja Nėris ir Balys Sruoga išvyksta į kelionę po Europą, aplanko Alpes. Šios kelionės įtaka parašo dar vieną eilėraščių rinkinį- “Pėdos smėly” (1931 m.). Kitas rinkinys- “Per lūžtantį ledą” išleidžiamas 1935 metais. 1936 metais išteka už skulptoriaus B. Bučo. 1938 metais išleidžiamas dar vienas eilėraščių rinkinys “Diemedžiu žydėsiu” (brandžiausias darbas). 1940 metais S. Nėris pasiduoda bolševikų, propaguojančių komunizmo idėjų įtakai, ji išrenkama TSRS deputate. 1941 metais buvo priversta trauktis į rytus, gyveno Maskvoje, Ufoje, Penzoje. 1943 metais išleidžiamas jau priešpaskutinis eilėraščių rinkinys “Dainuok, širdie, gyvenimą” ir 1945 metais grįžta į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1648 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1648 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 9 psl., (1648 ž.)
  • Word failas 305 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt