Meilės samprata Antikos literatūroje ir XXI a.
Meilė kiekvienam žmogui yra išskirtinis jausmas, kuris gali asocijuotis su pačiais įvairiausiais kitais jausmais. Vien dėl įvairių gyvenimo patirčių meilės apibūdinimas kiekvieno žmogaus gyvenime skirtingas. Dažniausiai žmonės suprantą meilę, kaip atsidavimą ir buvimą su kitu žmogumi, tačiau literatūroje dažnai meilė yra išreiškiama ne tik žmogui, bet ir tėvynei, mylimam kraštui.
Antikinė literatūra – pirmoji Europos literatūra. ,,Antikos civilizacija sukūrė visos Europos civilizaciją, paskatino menininkų kūrybą, įkvėpė mokslininkų mintį” Antikinėje literatūroje svarbią vietą užėmė mitologija. Pirmieji kūriniai, kuriuose kalbama apie meilę, yra graikų mitai. Mituose meilės jausmas yra labai išaukštinamas ir svarbus.
Vienas iš Antikos literatūros kūrinių puikiai parodo, jog žmonės, dėl mylimo žmogaus yra pasiryžę padaryti labai daug net paaukoti gyvybę. Sofoklio tragedijoje “Antigonė” susiduria amžinuosius žmonių giminės papročius ginanti Antigonė ir valdovas Kreontas, savo nuožiūra skelbiantis įstatymus. Antigonė yra narsi ir ryžtinga ir Kreonto įstatymas perskirt brolius kapu: jai atrodo absurdiškas ir nesuprantamas nuosprendis. Antigonė vadovaujasi ne rašytais įstatymais, o žmogiškaisiais, saugo protėvių moralės nuostatus – draudimas palaidoti brolį prieštarauja žmogiškumo normoms. Antigonė sąmoningai siekia konkretaus tikslo, jai abu broliai vienodi. Ji supranta, kad jos drąsus sprendimas sukels konfliktą, kad už savo veiksmus turės sumokėti mirtimi, tačiau ji vistiek ryžtasi palaidoti brolį, nes meilė jam stiprenė už mirtį. Konflikte susitinka du pagrindiniai dramos veikėjai sąmoningi ir stiprūs žmonės. Kreontui svarbiausia – taika ir drausmė, o Antigonė gina – šeimos ir giminės tradicijas. Ją pražudė meilė mirusiam broliui.
Šioje tragedijoje Antigonė miršta ne viena. Haimonas – Kreonto sūnus ir Antigonės vyras nesutiko su tėvo nuomonę, nors tikino tėvą, kad jokių vestuvių ir jokios merginos nekels aukščiau už jį, nes tėvas yra gėrio kelrodis. Tačiau kūrinio pabaigoje nusižudo dėl meilės Antigonei, tad galiu teigti, kad Haimonas ištiesų mylėjo Antigonę, tik nenorėjo pripažinti tėvui, dėl įsiplieskusio konflikto.
Šiek tiek kitokią meilės išsraišką matome Homero epuose. Homero “Odisėja” išryškina meilės...
Šį darbą sudaro 660 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!