Medienos ir polichromijos pažeidimai. Medienos apsaugos ir tvirtinimo medžiagos.
Mediena yra gamtinis produktas, kuris gali būti pritaikomas daugelyje technikos sričių. Ji nuo seniausių laikų buvo naudojama kaip pagrindinė medžiaga daiktingai buičiai kurti ir tos buities meninėms formoms plėtoti. Medžio medžiaga yra lengviausia apdirbti primityviausiais įrankiais, paprasčiausiu peiliu. Kiekviena medienos rūšis yra skirtingo kietumo bei tankio, taip pat ir išvaizdos (tekstūros). Ši savybė pastebėta jau ~1250m.pr.Kr., kai imta naudoti medinę lentą - kaip tapybos pagrindą. XIV amžiuje tapyba ant medinių lentų suklesti ir Europoje. XIX – XXa. pradžioje Lietuvoje ypač paplinta medis tradicinėje lietuvių liaudies skluptūroje. Seniausi skulptūrų pavydžiai yra žinomi iš XVIII a. pab. - XIX a. pradžios.
Lietuvių liaudies skulptūroje labai dažnai naudojama turtinga polichromija - kitaip sakant, dažymas skirtingomis spalvomis. Atskirais istoriniais laikotarpiais polichromija yra skirtingai primityvi. Dažoma ant plono gipso sluoksnio grunto arba padengus plonu pokosto sluoksniu, o vėliau aliejiniais dažais. Šį būdą galima drąsiai vadinti uždažymu, nes spalvai nustatomas iš anksto apribotas plotas - veido ar rūbų dalys ir t. t. Pasirinktas siužetas ir jo esmė lemia bendrą kolorito ryškumą (neužmirštant, kad jį įtakoja ir dažų kokybė). Naudojamos intensyvios spalvos: raudona, mėlyna, balta, žalia, auksinė, sidabrinė.
Muziejaus rinkiniuose yra tūkstančiai tradicinių skulptūrų. Jų būklė įvairi. Greta gerai išsilaikiusių skulptūrėlių, dalis nebeturi atributų, apiblukus jų polichromija, sueižėjęs paviršius. Medis negalėjo atsispirti prieš laiko slinktį.
Medienos cheminė sudėtis
Visiškai sausos medienos pagrindinė masė (apie 99%) susideda iš organinių medžiagų. Be organinių medžiagų medienoje yra ir šiek tiek neorganinių medžiagų, kurios medieną sudeginus virsta pelenais.
Visiškai sausoje medienos organinėje masėje nepriklausomai nuo medžio rūšies yra 49-50% anglies, 43-44% deguonies, apie 6% vandenilio ir 0,1-0,3% azoto. Iš anglies, vandenilio ir deguonies susidarė sudėtingos organinės medžiagos - celiuliozė, ligninas, hemiceliuliozė ir vadinamosios ekstraktinės medžiagos (dervos, kamedi, riebalai, tanidai, pektiai ir kt.).
Medienos sandara
Mediena yra biologinės kilmes heterogeninė medžiaga, sudaryta iš ląstelių. Ląstelės medienoje atlieka tris funkcijas: mechaninę, medžiagų...
Šį darbą sudaro 3637 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!