◦ rezultatinę atspindi ekonominės gėrybės sąvoka.
Ekonominė gėrybė – tai darbo rezultatas, turintis medžiaginę, energetinę, paslaugos, informacijos ir daug kitų formų, teikiančių naudingumą.
Ekonomika – hierarchinė sistema.
2007-02-15
1. Antistatiniai santykiai. Politinės, filosofinės, religinės ir kt. pažiūros bei jas atitinkančios institucijos.
2. Ekonominiai santykiai. Tarp žmonių socialinių-ekonominių grupių, ūkinių vienetų, ekonominių gėrybių, gamybos paskirstymo, mainų ir vartojimo procesuose. Šie santykiai nėra vienalyčiai. Hierarchijoje jie yra pirminiai ir išvestiniai. Ši sfera yra labai sudėtinga.
3. Techniniai organizaciniai santykiai (ūkio mechanizmas). Darbo organizavimo santykiai, kurie išreiškia konkrečias ūkinės veiklos formas. Tai empirinis lygis.
4. Gamybinės jėgos. Darbo priemonės ir darbo objektai sudaro gamybos priemones, o gamybos priemonės ir žmogus sudaro gamybines jėgas.
Vertės dėsnis – mainai turi būti lygūs. Santykiai turi būti ekvivalentiški (lygybė mainuose). Ekonominiai santykiai gamyboje – nuosavybės santykiai.
2007-02-15
Ūkio mechanizmo samprata
Ūkio mechanizmas – paviršutinis ūkinė praktiką atspindintis ekonominės sistemos posistemis (jis yra betarpiškai apčiuopiamas). ŪM sudaro tam tikrą ūkio tvarkymo formų sistemą, kuri užtikrina ūkio funkcionavimą ir vystimąsi. ŪM ekonominio sverto sureguliavimo principu sąlygoja esminius visuomeniškai būtinus ūkinės veiklos parametrus, kurie lemia visų lygių ūkinių grandžių ekonominius sprendimus, t.y. verčia jas vykdyti tam tikrą apibrėžtą veiklą (ekonominę politiką).
Tiesioginis keitimas – valstybė ar pan. iš viršaus reguliuoja.
Netiesioginis keitimas - -kainą ir pan. nustato rinka, tarpininkaujant rinkai.
Svertai:
1. užsakymas tiesioginei veiklai (gamybai);
2. ūkinės veiklos vertinimo rodikliai (pelnas, savikaina, atskaitymai iš pelno, DU, kaina, kaštai, finansų kredito sistema it t.t.).
Ūkio mechanizmas – vieninga tautos ūkio reguliavimo, valdymo ir organizavimo formų ir priemonių visuma, įgalinanti ūkininkaujantį subjektą (pvz. valstybę) panaudojant ribotus išteklius bei remiantis ekonominiu skaičiavimu optimizuoti tiek atskirų ūkinių grandžių, tiek visuomenės visumoje ekonominė ir socialinę raidą.
Ekonominis skaičiavimas reiškia, kad kuriant ŪM modelį būtina vadovautis ekonomijos principu, t.y. su minimaliomis sąnaudomis siekti maksimalių rezultatų. ŪM modeliai yra labai skirtingi ir turi būti nuolat atnaujinami.
Paslaugos makroekonominiame procese
Šiandien apie 70 proc. nacionalinio produkto sudaro paslaugų sfera.
Gyventojų aptarnavimo paslauga – tai visuomeninė ekonominė gėrybė pasireiškianti...
Šį darbą sudaro 7314 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!