Analizės

Majerio charakterizacija iš "Dievų miškas"

10   (1 atsiliepimai)
Majerio charakterizacija iš "Dievų miškas" 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Balio Sruogos memuarinėje knygoje “Dievų miškas” pasakojama apie lietuvių inteligentus, kurie pateko į fašistinę koncentracijos stovyklą - mirties lagerį. Kūrinyje apibūdinama lagerio tvarka, kalbama apie kalinius, jų santykius. Be jau minėtų aspektų ypatingą dėmesį pasakotojas skiria prižiūrėtojams esesininkams. Vienas iš tokių - Traugotas Majeris - kalinių lagerio viršininkas (oficialiai vadinamas Schutzlager fuhrer des Konzentrationslager Stutthof).
Apie šio veikėjo talentą galime spręsti iš pasitelktos ironijos, pašiepiančios jo neįprastą polinkį žudyti. Turėjo jis mėgstamą bausmę - apsimeta esąs daktaras, “... pačiupinėja mirtininko pulsą, širdį, neva, pasiklauso, veda į būdelę, neva, pasverti ir ūgiui pamatuoti, prišlieja jo nugarą prie pailgojo plyšio, iš kurio tuo tarpu lenda kulka stačiai į pakaušį. Va, šitokį šaudymo darbą baisiai mėgdavo Traugotas Majeris. Tai būdavo jo privilegija, jo sportas”.
Tačiau tai - ne vienintelis pavyzdys, atskleidžiantis prižiūrėtojo besąlygišką žiaurumą, ironiškai vadinamą - talentu. Kalėdų proga lageryje buvo pastatyta eglė, papuošta įvairiaspalvėmis lemputėmis, prie kurios Majeris nusprendė pastatyti kartuves: “tam tikru skambalu iškilmingai buvo sušaukti visi katorgininkai, dailiai išrikiuoti: tuodu katorgininkėliu buvo labai gražiai Kalėdų proga pakarti šalia eglelės su margaspalvėm lemputėm”.
Kalinių atžvilgiu Majerio elgesys nebuvo išskirtinis - bausmes skyrė paprastas ir efektyvias. Dažnai keikdavo kalinius, mušdavo juos, o kaliniai turėdavo nugriūti ir greitai atsistoti. Jei mušamasis nenugriūdavo ar per greit atsistodavo, taip pažeisdavo Majerio puikybę ir jis iš pykčio suduodavo stipriau, kad grįžtų pasitikėjimas savimi. Tačiau Majeris...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 440 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (440 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 1 psl., (440 ž.)
  • Word failas 7 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt