Analizės

Mačernis. 5Rudens soneto analizė trumpa

10   (1 atsiliepimai)
Mačernis. 5Rudens soneto analizė trumpa 1 puslapis
Mačernis. 5Rudens soneto analizė trumpa 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Švęskit rudeninę šventę.
Reikia jis gyventi.
Tebūnie gražiausios dainos.
Tik akimirkos suteikia
Laimės amžinybę…
Jos kaip gėlės vysta veikiai.
Džiaugsmo dievišką saldybę
Paragauja vien tik tas,
Kas išmoksta momentą suprast.
Šarnelė, 1943.X.12
V. Mačernis – poetas, kurio vienas svarbiausių bruožų - intensyvaus dvasinio gyvenimo siekimas. Kad taptum dvasiniu tautos vedliu, reikia nuolat pačiam augti. Žmogus turi mokėti susikaupti, ugdyti save, trokšti tobulumo. Šie norai V. Mačernį lydėjo per labai trumpą gyvenimą, jie atsispindi ir gausiame kūrybos palikime: „Vizijų“ cikle, 81 „Metų“ sonete bei kituose kūriniuose.
„Metų“ sonetuose asmuo patiria būties pilnatvę ir individualumą. Tiesa, keliama labai daug klausimų, į kuriuos žmogui neįmanoma atsakyti, tačiau poetas remdamasis egzistencine filosofija nenustoja ieškoti atsakymų ir bandyti kelti vis naujus. Ypač stipriai jaučiama gyvenimo tėkmė, kurioje stengiamasi suvokti AŠ kaitą.
Penktasis iš rudens sonetų kaip ir daugelis šio ciklo kūrinių kalba apie žmogaus tobulumo siekimą, džiaugsmo, laimės ieškojimą trumpose akimirkose. Teigiama, kad kiekvienas žmogaus žingsnis yra didus ir prasmingas, net ir skausmas turi būti didelis, kančia taip pat, kad galėtume atpažinti ir džiaugsmą. Jau kūrinio forma sufleruoja, kokia yra minties tėkmė eilėraštyje: pirmuose posmuose nusakoma lyrinio subjekto situacija, savijauta, o trieiliuose tai perkeliama į filosofinį lygmenį, plėtojama filosofinė tema ir klausimai.
Taigi lyrinis subjektas pirmame posme kreipiasi į draugus kviesdamas švęsti rudeninę šventę, kuri galėtų būti suprantama ir kaip gyvenimo branda. Jeigu žmogaus buvimą žemėje galima lyginti su metų laikais, tai pavasaris ir vasara atstotų žmogaus pasiruošimą gyventi, subrandinimą gyvenimo tiesų, kai suvokiama būtis, išmokstama pažinti tai, kas yra prasminga, gražu. Lyrinis subjektas sakydamas: „Jei gyvenimas toks trumpas, tai linksmai/ Reikia jis gyventi“, iš tiesų nenori skatinti eiti „paviršiumi“, o keisti požiūrį į esamus dalykus.
Toks teigiamas požiūris į aplinką, mokėjimas nematyti blogų dalykų iš tiesų padeda džiaugtis. „Jei šešėliai rudeniop ilgėja,/ Ir džiaugsmai praeina,/ Apie saulę, vasarą ir vėją/ Tebūnie gražiausios dainos“, – šie lyrinio subjekto žodžiai skatina džiaugtis gyvenimu, nepaisyti, kad gali daugėti nemalonių minčių. Reikia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 650 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (650 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (650 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt