Referatai

LSDP istorija

10   (1 atsiliepimai)
LSDP istorija 1 puslapis
LSDP istorija 2 puslapis
LSDP istorija 3 puslapis
LSDP istorija 4 puslapis
LSDP istorija 5 puslapis
LSDP istorija 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

LSDP istorija. Lietuvos socialdemokratų partijos istorija.

Ištrauka

 Socializmas gimė Vakarų Europoje, kur pirmiausia pradėjo kurtis mechanizuota pramonė, kur buvo dideli fabrikai ir miestai. Industrinės revoliucijos laikotarpyje kai žmogaus raumenis pakeitė mašinos nežymi gyventojų dalis pradėjo nepaprastai turtėti, tuo tarpu didžiajai daliai teko gyventi skurde. Socialistai buvo pirmieji, kurie reikalavo organizuoti gamybą ir paskirstymą tokiu būdu, kad visiems gyventojų sluoksniams būtų užtikrintas pakenčiamas gyvenimo lygis.
Į Lietuvą socializmas atkeliavo per Lenkiją, per 1831 metų sukilėlius, po nepavykusio sukilimo apsigyvenusius Vakarų Europoje. Jo įtaka jautėsi ir 1863 metų sukilime.
Lietuvos darbo sąjūdis kūrėsi tokiame laikotarpyje kai kraštas jau šimtą metų buvo Rusijos imperijos pavergtas ir nutautinamas, kai Lietuvos miestų gyventojai ir bajorija buvo pasidavę lenkų kultūros įtakai, kai Lietuvoje prasidėjo tautinio atgimimo laikotarpis ir kai Lietuvos kaimo jaunimas pradėjo siekti mokslo ir kovoti dėl savo tautai priklausančių teisių.
Pramonė Lietuvoje pradėjo kurtis XIX amžiaus pabaigoje. Pramonės darbininkų skaičius pradžioje sudarė 3-5% visų gyventojų. Juos papildė amatininkai ir nekvalifikuoti darbininkai. Darbininkai buvo smarkiai išnaudojami todėl pirmieji socializmo propaguotojai rado našią dirvą darbininkų tarpe.
Lietuvos socialdemokratų partijos steigėjais yra laikomi Alfonsas Moravskis ir Andrius Domaševičius, abu smulkių dvarininkų vaikai. Pradėdami dirbti Vilniuje jie pirmasias savo pastangas dėjo kadrams paruošti. Pradėta organizuoti ekonominė darbininkų kova darbo sąlygoms pagerinti. 1894 metais Vilniuje prasidėjo streikai. Kovota už darbo dienos sutrumpinimą ir atlyginimų pakėlimą. Pasirodė pirmieji socialdemokratų atsišaukimai į darbininkus.
1896 metais pasirodė A.Domaševičiaus ir A.Moravskio paruošta pirmoji socialdemokratų partijos programa. Jos įvade pažymeta, kad pašalinti kapitalistinio ūkio ydas tegali tik socialistiškai susitvarkiusi visuomenė. Steigiamoji LSDP turinti uždavinį suorganizuoti ir paskubinti luominę Lietuvos proletariato kovą tiek ekonominėje, tiek politinėje jos dalyje. Programos savotiškumą sudarė jos politinė dalis: LSDP skelbė savo tikslu atkurti nepriklausomą demokratinę respubliką. Šios politinės programos LSDP laikėsi iki pat nepriklausomybės atgavimo 1918 metais.
Pirmieji partijos leidiniai pasirodė 1896 metais ir buvo spausdinami užsienyje. Pirmojo laikraščio "Lietuvos darbininkas", pasirodymas buvo reikšmingas įvykis Lietuvos darbininkų judėjime. Laikraštis pirmasis prabilo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1793 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1793 ž.)
Darbo duomenys
  • Politologijos referatas
  • 6 psl., (1793 ž.)
  • Word failas 66 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt