Raktažodis – krikščionybė – mokslinėje literatūroje beveik vieningai liberalizmo idėjos užuomazgų ieškoma krikščionybėje, kuri pirmoji pabrėžė žmogaus asmenybės pirmapradį ir absoliutų individualumą. Kiekvienas žmogus yra Dievo kūrinys ir yra panašus į jį. Dievas jam skyręs amžiną laimę ir už jo išgelbėjimą yra nukentėjęs Dievo sūnus.
-renesansas- tikroji revoliucija žmonijos kelyje į laisvę tapo renesansas. Šios epochos centre atsidūrė žmogus: laisvas, nepakartojamas, individualus, pasitikintis savo jėgomis ir suvokiantis savo galią. Esminiu renesanso bruožu buvo humanizmas – žmogus pripažįstamas aukščiausia vertybe. Jam pripažįstamas teisės į laisvę, teisingumą, gerovę.
-Dekartas-buvo renesanso pažadinti idėjų laisvės skelbėjai. Dekartas, Ruso, Lokas metė iššūkį viduramžių feodalizmui, kurio nustatytos luominės reglamentacijos ribojo ir darkė natūralią žmogaus prigimtį. Asmenybės idealu tapo žmogus aktyviai formuojantis savo egzistencijos sąlygas – prigimtines žmogaus teises ir visuomenės sutarties teorija; ypatingą vaidmenį liberalizmo genezėje suvaidino prigimtinių žmogaus teisių ir visuomenės sutarties teorijos. Svarbiausia iš prigimtinių teisių – laisvė; žmogaus gimsta laisvas. Tai jo suvereni teisė, kurios jis iš niekur negauna ir kurios niekas neturi teisės iš jo atimti.
-klasikinis liberalizmas; minėtos teorijos pasitarnavo išeities tašku klasikiniam liberalizmui susiformuoti. Visų pirma buvo teigiama, kad valstybė yra absoliuti vertybė, o žmogus jo laisvės ir teisės. Žmonės patys susikuria valstybę, kai jiems to prireikia, kai jiems naudinga ir patys nustato jos kompetencijos ribas (ribos – prigimtinės žmogaus teisės) ir patys gali įtakoti ar keisti prievartos būdu tą valstybę, nes asmenybė, jos interesai yra aukščiau ir svarbiau už valstybę. Valstybė tarnauja žmogui, o ne žmogus – valstybei.
-reformacija. Milžinišką poveikį liberalizmo raidai turėjo reformacijos sąjūdis pasibaigęs universalios tolerancijos įsitvirtinimu europietiškoje politinėje kultūroje, o taip pat minties, sąžinės ir kt laisvėmis.
-prancūzų švietėjai. Pats žmogus buvo begalo išaukštintas 18a prancūzų švietėjų. Jie šventai tikėjo, kad žmogus iš prigimties yra geras ir tik duok jam laisvę ir jis visada suras teisingiausią sprendimą.
-pramonės revoliucija. 18 a 2-oje pusėje Anglijoje prasidėjo pramonės revoliucija, vėliau apėmusi vakarų Europą...
Šį darbą sudaro 4425 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!