Vėjo energija yra viena iš seniausiai naudojamų atsinaujinančių energijos šaltinių. Lietuvoje, dėl vietos stokos vėjo jėgaines tenka įrengti netoli gyvenviečių ir pavieniai stovinčių namų. Dėl to kyla skeptiškas visuomenės požiūris, kuris tampa pagrindine kliūtimi vėjo jėgainių statybai.
2009 m. rugsėjo 30 d. Klaipėdos rajono laikraštyje „Vakarų ekspresas” buvo išspausdintas Vaidos Jutkonės straipsnis „Rajono gyventojai tapo Don Kichotais“, kuriame aprašoma Klaipėdos rajono gyventojų kova su vėjo jėgainių statybomis šalia jų gyvenamųjų namų. Jame bendruomenė mėgina įrodyti, kad vėjo jėgainės statomos neleistinose vietose ir pažeidžia jų teises.
T Vėjo jėgainės netoli gyvenamųjų namų – grėsmė bendruomenei.
A1 Žala sveikatai. Pasaulyje gausiai veikiančios žmogaus teises nuo vėjo jėgainių statytojų ginančios organizacijos savo portaluose skelbia daug tyrimų, kuriuose vienareikšmiškai pripažįstama, jog arčiau kaip 0,5 km stovinčios jėgainės ilgalaikėje perspektyvoje sutrikdo gyventojų sveikatą. Didelės apimties tyrimai Anglijoje, JAV, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje parodė, kad 87 proc. gyventojų pareiškė, jog jų gyvenimo kokybė smarkiai pablogėjo, kai jie atsidūrė jėgainių veiklos zonoje. 68 proc. pradėjo lankytis pas gydytojus dėl įvairiausių sveikatos sutrikimų.1 Čia ir nemiga, ir neurozės, ir širdies ligos ir neaiškus nerimas, galvos skausmai, svaigulys. Infragarsas, kurį nenumaldomai skleidžia vėjo jėgainės sukelia dar rimtesnius padarinius - širdies, skrandžio, plaučių veiklos sutrikimus.
A2 Žemės nuvertėjimas. Svarbi problema, dėl ko protestuoja bendruomenės nariai, tai žemės nuvertėjimas. Sanitarinė vėjo jėgainių zona yra trys šimtai metrų. Tai reiškia, kad apytiksliai 9 ha žemės plotas aplink jėgainę tampa nebetinkamas namų statybai. Taigi problema ta, kad žemės savininkai negali statyti namo ar parduot žemės. Gyventojai nepageidauja vėjo jėgainių kaimynystės, kadangi tai pažeidžia bendruomenės teisės vystyti turizmą, išsaugoti kaimo etnosą.
A3 Triukšmas. Kaime gyvenantis žmogus nesutinka, kad staiga šalia jo atsirastų triukšmo šaltinis, sudrumsiantis tylą. Vertinant vėjo jėgainių poveikį žmonėms, kreipiamas dėmesys į triukšmo lygį gyvenamojo namo aplinkoje, lauke. Lietuvos normatyvai naktį leidžia 55 dB(A), o dieną - net 65 dB(A) nuolatinį triukšmą. Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) nustatė,...
Šį darbą sudaro 826 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!