Konspektai

Literatūros kūrinio analizės pradmenys

9.2   (2 atsiliepimai)
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 1 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 2 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 3 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 4 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 5 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 6 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 7 puslapis
Literatūros kūrinio analizės pradmenys 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Grožinė literatūra-žodžio menas.
3. Vaizdavimo objektas- žmogaus gyvenimas, jo dvasios pasaulis.
1. Realistiniai- kūrinyje viskas taip, kaip gyvenime. Dėmesys sutelkiamas į kasdienybę, veikėjai gyvena įprastą, kasdieninį gyvenimą; veiksmo erdvė (vieta) kasdieniška (namai, darbas, gamta ir kt.), kasdieniškos situacijos, kuriose atskleidžiami charakteriai, kuriamas įdomus siužetas, sprendžiamos visuomenės gyvenimo, egzistencinės ir filosofinės problemos.
2. Romantiniai- kūrinyje tikrovė vaizduojama sąlyginiais vaizdais, čia personažai tikroviški, situacijos tikroviškos, tačiau tikrovė jungiama su sąlyginiais vaizdais. Įpatybės: 1. Gyvenimą mato ne tokį, koks yra, o tokį, kokį nori matyti; 2. Ieško to, kas gražu, didinga, tauru; 3. Aukština laisvę, asmenybės kilnumą ir dvasios jėgą; 4. Nuo kasdienybės pilkumo stengiasi pabėgti į tolimus laikus ar svetimus kraštus; 5. Turi poetinių įvaizdžių ir simbolių, pvz. aukštas dangus, laisvūnai vėjai, įspūdingi dalykai- kalnų viršūnės, žvaigždynai ir kt. 6. Būdingas hiperbolizavimas- meninis padidinimas.
3. Fantastiniai, alegoriniai, grotskiniai vaizdai- tai netikroviškas, sąlygiškas gyvenimo vaizdavimas. Fantastika dominuoja pasakose, sakmėse, fantastinėje literatūroje (romanai, apsakymai). Fantastika įeina į alegirinius, groteskinius vaizdus. Alegorija- tai vaizdavimas perkeltine reikšme. Tikroji reikšmė yra lengvai suprantama, aiški. Veikėjai čia schematiški, vaizdai vienareikšniai, neindividualūs, nekonkretinami. Įvykiai nužymėti bendro pobūdžio linijomis. Parabolė labai panaši į alegoriją (vaizdavimas perkeltiniu vaizdu). Tai bibliniai pasakojimai, šv.Rašto siužetai, XXa. intelektaulioji literatūra. Žanrai- sapnai, vizijos, perkeltiniai fantastiniai pasakojimai. Groteskas- satyrikų pamėgtas vaizdavimo būdas. Tai dažnai vaizdavimas tragikomiškuose veikaluose ir satyrose. Pasaulio vaizdas defornuotas. Grotesku atskleidžiama tai, kas nenormalu, absurdiška. Simbolinis vaizdavimas- vaizdai nekonkretūs, abstraktūs, apibendrinantys. Dvi simbolinių vaizdų grupės- 1. Pastovios reikšmės simboliai- jų reikšmės įprastos, žinomos, pvz. kryžius- kančios, vilties, tikėjimo, mirties simbolis. Balandis, alyvos šakelė- meilės ir taikos simboliai. Ąžuolas- tvirtumo, stiprybės simbolis. Rūta, leleija- tyrumo ir nekaltybės. 2. Neapibrėžtos, individualios, kintančios reikšmės simboliai.
Spalva ir garsas
Spalva ir garsas kūrinyje suteikai vaizdingumo, vaizdo pilnumo, išsamumo. Girdimasis (akustinis) vaizdas:
1. Sinonominiai veiksmažodžiai, pvz. šliaužė, slinko, pėdino.
2. Palyginimai
3. Metaforos- paslėpti palyginimai, pagrįsti kokiu nors panašumu.
4. Fonetinis žodžių skambėjimas
5. Tikrovės garsų pamėgdžiojimas
6. Įvairių garsų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2910 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2910 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 8 psl., (2910 ž.)
  • Word failas 83 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt