1.
4
1.3.
Užimtumas ir nedarbas
6
1.4
Darbo užmokestis ir pensijos
7
1.5
Kainos
8
2.
EKONOMINĖS REFORMOS IR PRIORITETAI
10
2.1
Privatizacija
10
2.2
Verslo sąlygų gerinimas
11
2.3
Integracija į Europos Sąjungą (ES)
13
2.3.1
Dalyvavimas ES institucijų veikloje
13
2.3.2
Bendroji žemės ūkio politika (BŽŪP)
13
2.3.3
Lisabonos strategijos įgyvendinimas
13
2.3.4
ES pagalbos koordinavimas
14
3.
PAGRINDINĖS PROBLEMOS IR NUMATOMI SPRENDIMO BŪDAI
18
IŠVADOS
21
LITERATŪRA
22
ĮVADAS
Lietuva yra nedidelė Europos šalis, turinti pereinamąją ekonomiką. Nors pasaulinė ekonomika galutinai susiformavo XIX ir XX amžių sankirtoje, Lietuva joje apie 50 metų reiškėsi ne tiesiogiai, o per sužlugusios SSSR ekonomikos sistemą. Lietuva gerokai atsilieka nuo ES šalių pagal ekonomikos raidos lygį ir esama realių galimybių įveikti šį atsilikimą tik per 30-40 metų.
Lietuva priskirta prie šalių, kurių ekonomika atvira: ji aktyviai dalyvauja tarptautinėje prekyboje, kitose pasaulinio ūkio ryšių formose ir visų pirma tarptautiniame kapitalo judėjimas ir tarptautinėse valiutinių atsiskaitymų operacijose. Tol, kol Lietuva pasauliniame ūkyje reikšis kaip nacionalinis ekonominis organizmas, jos ekonomika turės turėti struktūrą, kuri leistų jai stabiliai, dinamiškai ir subalansuotai plėtotis kaip vieningam kompleksui.
Atlikta Lietuvos ūkio SWOT1 analizė parodė, kad Lietuvą galima įvardinti politiškai stabilia, su palyginti gera infrastruktūra, išsilavinusių žmonių, pakankamai išteklių turinčia šalimi, kuri turi puikias galimybes integruotis į Euroatlantines struktūras, tačiau susiduria su struktūrinių reformų finansavimo problemomis. Susiduriama ir su administracinių gebėjimų trūkumu bei vis dar stipriai biurokratizuota valdymo sistema, kuri tapo vienu svarbiausiu veiksniu, stabdančiu efektyvios finansinių išteklių bei investicijų pritraukimo sistemos sukūrimą.
Po ekonominio nuosmukio (1999 metais), esant makroekonominiam stabilumui, ūkyje pastebimas atsigavimas. Tai geriausiai atspindi bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas. Pirmojo 2003 m. pusmečio šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) siekia 25,7 mlrd. Lt, o realus augimas – net 7,9 proc., palyginti su pirmuoju 2002 m. pusmečiu (per 2002 metus – 6,8 proc.). Pirmąjį 2003 m. pusmetį daugiau bendrosios pridėtinės vertės sukurta visose ekonominės veiklos rūšyse. Didžiausias pakilimas, palyginti su 2002 m. atitinkamu laikotarpiu, buvo su gamyba ir vartojimu susijusiose ekonominės veiklos rūšyse: apdirbamojoje pramonėje, elektros, dujų ir vandens tiekime, statyboje, didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje.
Ekonomikos augimą turėtų paskatinti: importo augimo tempus viršijantis eksporto augimas;...
Šį darbą sudaro 6165 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!