Agrarinė reforma yra nuosavybės santykių transformavimo rezultatas. Dėl šio proceso keičiasi ūkio ir kapitalo struktūra.
Svarbiausias šios reformos tikslas - kuo skubiau restruktūrizuoti žemės ūkį. Restruktūrizavimą suprantame ne vien kaip esamos gamybinės, technologinės, organizacinės bei valdymo struktūros tobulinimą, bet ir pačios struktūros keitimą, naujų šakos plėtojimo prioritetų nustatymą. Nustatyti prioritetai turi būti paremti nuosekliu agrarinės ir prekybos politikos priemonių įgyvendinimu, šių sričių investicijų skatinimu.
Lietuvai reikia stipraus žemės ūkio. Bet toks jis bus, tik konkuruodamas rinkose. Valstybė nedelsdama privalo imtis racionalaus ir diferencijuoto lėšų skyrimo kaimui. Juk vienokios valdžios paramos reikia mažą sklypą turinčiam, kitokios – stambiam ūkininkui ar bendrovei, dar kitokios – iš kaimo verslo gyvenančiam žmogui. Vieni turi sulaukti socialinės paramos, kiti – pagalbos prekiniam ūkiui stiprinti ir dalyvauti rinkoje. Ne mažiau svarbi ir trečioji kaimo raidos kryptis – su žeme susijusių smulkių verslų plėtotė.
Darbo tikslas - išanalizuoti ir įvertinti investicijų į Lietuvos žemės ūkį būdus ir svarbą.
Darbo uždaviniai – išanalizuoti žemės ūkio investicijų esmę, apimtis, charakterizuoti valstybės investicijų į žemės ūkį politiką, išanalizuoti užsienio investicijų apimtis, ES struktūrinių fondų lėšų ( taip pat ir SAPARD) įsisavinimo problemas, investicijų įgyvendinimą Lietuvoje.
Darbo objektas – žemės ūkio investicinė parama Lietuvoje.
Darbo metodai – tiriant ir analizuojant žemės ūkio investicijų paramą Lietuvoje ir užsienyje, naudotasi teisės aktų, literatūros šaltinių bei statistinės analizės metodas.
1. IVNESTICINĖS PARAMOS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR PRIORITETINĖS KRYPTYS
1.1. Žemės ūkio investicijų samprata
Investicijos - piniginės lėšos ir įstatymais bei kitais teisės aktais nustatyta tvarka įvertintas materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas siekiant iš investavimo objekto gauti pelno (pajamų), socialinį rezultatą (švietimo, kultūros, mokslo, sveikatos ir socialinės apsaugos bei kitose panašiose srityse) arba užtikrinti valstybės funkcijų įgyvendinimą
Žemės ūkio investicijos – biologinis, materialusis, nematerialusis ir finansinis turtas, kuris investuojamas siekiant iš investavimo objekto gauti ekonominę, socialinę bei aplinkosauginę naudą žemės ūkio produktų gamybos ir perdirbimo sektoriuje. Investicijos žemės ūkyje skiriasi nuo kitų, nes čia...
Šį darbą sudaro 11023 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!