LIETUVOS SKURDO PRIEŽASTYS IR PASEKMĖS.
Temos aktualumas. Pasaulio šalių patirtis rodo, kad net ir vykstanti bendra pažanga skurdo problemos savaime neišsprendžia. Pirmiausia reikalingas politinės valdžios pasiryžimas, ilgalaikės vyriausybių, pilietinės visuomenės ir net tarptautinių organizacijų pastangos.
Lietuva kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys prisiėmė įsipareigojimus dalyvauti skurdo mažinimo veiksmuose, kurie inicijuoti ir koordinuojami tarptautiniu mastu. Jungtinių Tautų tūkstantmečio susitikime 2000 metų rugsėjo 6-8 dienomis Niujorke Lietuva kartu su daugiau kaip 150 pasaulio valstybių patvirtino savo pasiryžimą ,,sukurti aplinką, kuri skatintų socialinę raidą ir mažintų skurdą”. Tuo pat metu Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1997-2006 metų laikotarpį paskelbė Jungtinių Tautų pirmuoju dešimtmečiu mažinant skurdą. Jau 1995 metais Lietuvos Respublikos Prezidentas kartu su kitų valstybių vadovais Jungtinių Tautų Viršūnių susitikime pasirašė Kopenhagos deklaraciją, kurioje pabrėžiama, kad skurdo prevencija ir jo įveikimas yra aukščiausias visuomenės raidos prioritetas, kad skurdo išvengimas pirmiausia yra politinė problema1.
Skurstačių žmonių yra kiekvienoje šalyje, net ir pačioje turtingiausioje ir kiekviena šalis kovoja su ta problema. Vienoms geriau sekasi, kitoms blogiau. Nors Lietuvoje vykdomos įvairios programos prieš skurdą, bet skurdas tebėra labiausiai paplitęs bedarbių, iš socialinių pašalpų gyvenančių, tris ir daugiau vaikų auginančių asmenų, žemdirbių namų ūkiuose. Daugiau kaip pusė visų skurstančiųjų gyvena kaime. Kas penktas ikimokyklinio amžiaus vaikas gyvena skurstančioje šeimoje. Daugiavaikėse šeimose skurdo lygis viršija 30 procentų. Ypatingai didelis skurdo lygis tokiuose namų ūkiuose, kurie yra silpniausi ne pagal vieną, o pagal du ar net tris požymius, pavyzdžiui, mažažemių žemdirbių namų ūkiuose, kuriuose auga keletas vaikų2.
Skurstančiais laikomi žmonės, neturintys pakankamai materialinių, kultūrinių ir socialinių išteklių savo šalyje susiklosčiusiam minimaliam gyvenimo lygiui užtikrinti. Šalyje, esant žemam pajamų lygiui apskritai ir palyginti dideliui pajamų skirtumui, skurdo problema tampa ypač aktuali. Skurdo mažinimas – ne tik valstybės, bet ir visos visuomenės rūpestis.
Visiškai įveikti skurdo nesugeba ir turtingiausios valstybės, bet jo ir neįmanoma visiškai panaikinti, nes skurdo priežastys įvairios, daugialypės. Jos priklauso iš dalies nuo valstybes...
Šį darbą sudaro 11874 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!