Integracija į Europos Sąjungą - vienas svarbiausių strateginių Lietuvos užsienio politikos tikslų. 1989-1990 m., kai išryškėjo Baltijos valstybių apsisprendimas atkurti savo nepriklausomybę, didžiausios Vakarų valstybės jomis ypač susidomėjo. Viena svarbiausių to laikotarpio datų - 1990 m. gruodžio 14 d. Tuomet Baltijos šalių vyriausybių vadovai pirmą kartą kreipėsi į tuometinę Europos ekonomijos bendriją, prašydami Baltijos šalims politinę, ekonominę ir kultūrinę paramą teikti ne per TSRS, o tiesiogiai. 1991 m., po Lietuvos sausio 13 d. įvykių, ES griežtai pasmerkė jėgos naudojimą Baltijos šalyse, o 1991 m. rugpjūčio 27 d. Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų siūlymu vieningai pripažino Baltijos valstybių nepriklausomybę. 1992 metais Lietuva ir ES pasirašė Prekybos ir komercinio bei ekonominio bendradarbiavimo sutartį ir priėmė deklaraciją dėl politinio dialogo tarp ES ir Lietuvos. Nuo oficialių diplomatinių santykių su Lietuva užsimezgimo ES per PHARE programą pradėjo teikti pagalbą Lietuvai. 1995 m. birželio 12 d. Lietuva, Latvija ir Estija pasirašė Europos (asociacijos) sutartis su ES, kuriose ši pripažino Baltijos valstybių tikslą tapti ES narėmis.
Paskutinieji metai Lietuvos vyriausybei buvo itin svarbūs. Pasiekti pagrindiniai Lietuvos užsienio ir vidaus politikos tikslai. Lietuva tapo ES nare. Toks svarbus žingsnis, kaip Lietuvos įstojimas į ES, atnešė tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pasekmių, kurios neretai yra tarpusavyje glaudžiai susiję, todėl pabandysime jas išsamiau aptarti ir įvertinti šiame darbe.
Rašydamos darbą siekėme įvertinti ekonomines, politines, socialines pasekmes bei pasekmes saugumui. Lietuvos integracija į ES apima du laikotarpius: pasiruošimo laikotarpį ir poįstojiminį laikotarpį. Pasiruošimo laikotarpiu įstojimo pasekmės buvo tik prognozuojamos įvairių ekspertų, o šiame darbe mes siekėme įvertinti po įstojimo įvykusius pasikeitimus. Kadangi po Lietuvos integracijos į ES praėjo tik nepilni 2 metai, dabar galime vertinti tik tarpinius pasikeitimus. Darbą nusprendėme padalinti į tris dalis. Pirmojoje dalyje trumpai pristatysime integracijos esmę, jos principus, lygius bei pačią Europos Sąjungą. Tada išsamiai įvertinsime naudą bei problemas, su kuriomis susidūrė Lietuva tapusi ES nare. Savo...
Šį darbą sudaro 9699 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!