Namų darbai

Lietuvos istorijos šaltiniai su atsakymais

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos istorijos šaltiniai su atsakymais 1 puslapis
Lietuvos istorijos šaltiniai su atsakymais 2 puslapis
Lietuvos istorijos šaltiniai su atsakymais 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Aleksandras... Šiuo raštu pareiškiame... kad mūsų akivaizdoje stojo Vilniaus miesto siuvėjai ir išdėstė, jog jų amate buvę daug klaidų ir netvarkos ir yra daroma žmonėms nuostolių dėl to, kad iš bet kur atvyksta nemokšos ir nesugebantieji, savo amate nepatikrinti, o kartais net kito amato žmonės, ir imasi verstis siuvėjų darbu, darydami daug nuostolių ir skriaudos siuvėjų amato meistrams ir mums mažindami mokesčius. Norėdami šios rūšies netvarką panaikinti ir su šaknimis išrauti, taip pat tenkindami seniai reiškiamus karštus mūsų Vilniaus miesto siuvėjų, ypač Romos katalikų tikybos, prašymus, nutariame... įvesti ir įsteigti siuvėjų amatui ir visiems Vilniaus mieste juo besiverčiantiems broliją ir teisės, arba statutą, jiems vadovautis...
Šiuo savo raštu skelbiame, jog mūsų žemė karališka malone yra laisva (nuo mokesčių), nuo muitų ir kelio prievolių visiems pirkliams, riteriams, vasalams; juos aprūpinsiu pajamomis – kiekvieną pagal jo padėtį; (tai suteiksiu) bet kokios padėties amatininkams, druskininkams, malūnininkams, sidabrakaliams...; tegu jie atvyksta ( į mūsų žemę) su vaikais, žmonomis ir galvijais. Tuo tikslu, kad jūs mažiau abejotumėte dėl savo saugumo ir labiau pasitikėtumėte, (pranešame), jog esame pastatę dvi pranciškonų bažnyčias: vieną mūsų karališkajame mieste, vardu Vilnius, ir antrą Naugarduke, o trečią dominikonų, kad kiekvienas pagal savo apeigas galėtų garbinti dievą.
„Lietuvos istorija“. Netrukus Henrikas, vėl ugnimi ir kardu niokodamas kraštą, prasiveržė iki Naugarduko. Apiplėšęs ir sudeginęs miestą, visą kariuomenės jėgą metė prieš pilį, bet po pirmojo antpuolio, netekęs įžymiausiųjų vyrų, buvo priverstas pradėtą puolimą nutraukti. Jam besistengiant paimti Naugarduką, Gardino valdytojas Dovydas apiplešė netoliese esančią Henriko stovyklą...
A. Vijūkas-Kojelavičius „Lietuvos istorija“. Vilnius „Šviesa“ 1989, 820psl.
Lietuvos valdovas Vytautas laiko garbės dalyku, kad nė vienas svetimšalis, atvykstantis į jo kraštą arba važiuojantis per jį, neturėtų jokių išlaidų. Jis liepia duoti jiems maisto ir saugiai lydėti visur, kur jie nori, po visą kraštą be jokio užmokesčio.
Iš prancūzų riterio kelionių po Lietuvą.
Šaltinis E
Mes... tiems patiems miestiečiams ir gyventojams, visai minėtojo mūsų Vilniaus...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 840 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (840 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos namų darbas
  • 3 psl., (840 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt