Referatai

Lietuvos valstybės istorijos archyvas

10   (3 atsiliepimai)
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 1 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 2 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 3 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 4 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 5 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 6 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 7 puslapis
Lietuvos valstybės istorijos archyvas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

ĮVADAS
Lietuvos valstybės archyvai turi senas tradicijas. Pirmasis atsirado kartu su XIII a. susikūrusia valstybe. Archyvą sudarė sutartys su užsieniu, valdovų laiškai. Deja, senasis archyvas neišliko, jį sunaikino šalyje siautėję gaisrai ir karai. Didžiojo kunigaikščio kanceliarijos, o taipogi ir Lietuvos archyvas galutinai susiformavo XV a. Kiek vėliau jis buvo pavadintas Lietuvos Metrika. Tam tikroms istorinėms aplinkybėms susiklosčius Metrika buvo išvežta į Varšuvą, o vėliau į Peterburgą.
Dėl Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos XIV a. paskelbtų privilegijų ima kauptis miestų, bažnytiniai ir feodalinių giminių dokumentų komplektai. Pakeitus administracinį paskirstymą, dokumentai pradėti kaupti ir periferijoje. Ypač daug dėmesio archyvams skirta III Lietuvos Statute. Carinės Rusijos laikais Vilniuje buvo įsteigtas Centrinis senųjų aktų archyvas, į kurį surinktos LDK įstaigų knygos. Tuomet dokumentai tapo geriau saugomi nuo sunaikinimo, be to carinė vyriausybė ėmė juos skelbti. Dokumentai taip pat buvo saugomi Bendrajame Vilniaus įstaigų ir M. Muravjovo muziejaus archyvuose. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui dalis Lietuvos archyvų buvo evakuoti į Rusiją, tiksliai pasakyti, kas buvo išvežta neįmanoma, tačiau tikriausiai buvo išvežti seniausi dokumentai iki XVIII a. ir pergamentai.
Kuomet Raudonoji Armija užėmė Vilnių, buvo pradėtas organizuoti Lietuvos centrinis istorijos archyvas. Vėliau Tarybų sąjungoje nutarta iš Vilniaus miesto valstybinio archyvo įkurti Lietuvos TSR centrinį valstybinį istorijos archyvą.
Šiame rašto darbe ketinu aprašyti tokius duomenis apie Lietuvos Valstybės Istorijos Archyvą:
• Atsiradimą
• Raidą
• Struktūrą
• Reikšmę
Pagrindinis mano darbo tikslas yra susipažinti su LVIA ir suprasti jo svarbą, remiantis oficialiais šaltiniais. Informacija šiam rašto darbui gauta iš „Lietuvos centrinio valstybinio istorijos archyvo fondų žinyno“ 1 tomo ir oficialios Lietuvos Archyvų Departamento svetainės internete.
ARCHYVO ATSIRADIMAS IR RAIDA
Dekretas dėl Lietuvos Centrinio Istorijos Archyvo buvo pradėtas organizuoti 1919 m., direktoriumi buvo paskirtas Vilniaus teisininkas T.Vrublevskis, o jo pavaduotoju – taip pat teisininkas ir istorikas K.Jablonskis. Tačiau tada nebuvo spėta daug padaryti, nes tais pačiais metais Vilnių užėmė lenkų kariuomenė. Laikotarpiais, kai Vilnių okupuodavo lenkų kariuomenė, archyvo direktoriumi dirbdavo V.Gizbertas-Studnickis.
Tarpukario...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1229 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • ĮVADAS 3
  • ARCHYVO ATSIRADIMAS IR RAIDA 4
  • FONDAI 5
  • IŠVADA 7
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS 8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1229 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 8 psl., (1229 ž.)
  • Word failas 67 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt