LIETUVOS SANTYKIAI SU KAIMYNINĖMIS VALSTYBĖMIS PO NEPRIKLAUSOMYBĖS ATGAVIMO 1918 M.
• 1918 m. Vasario 16 d. paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, su daugeliu mūsų jaunos valstybės kaimynų – Rusija bei Lenkija – susiklostė gana įtempti tarpusavio santykiai.
• Didžiausia ir pagrindinį šių dviejų valstybių nesutarimo priežastis tarpukario metais buvo Vilniaus krašto problema. Tai buvo pirmaeilės svarbos problema jaunai Lietuvos valstybei, kadangi tai nebuvo eilinis teritorinis konfliktas. Su šia problema buvo artimai susijęs Lietuvos valstybingumo pripažinimo klausimas, nes Vilnius buvo Lietuvos sostinė, ir tai dar labiau užaštrino Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio santykius. Lenkijos visuomenė, taip pat siekdama savo valstybės atsakymo, vaizdavosi Lietuvą Lenkijos provincija, arba bent jau tikėjosi Lietuvą surišti su Lenkija unijos ryšiais.
LIETUVOS – LENKIJOS KONFLIKTAI DIPLOMATINIAME LYGYJE PIRMAISAIS 1918 – 1920 M.M. PRADŽIOJE.
• 1919 m. balandžio mėnesį Lenkijos kariuomenė įsiveržė į Lietuvos teritoriją ir užėmė pietinę bei rytinę Lietuvos dalį nuo Gardino ir Vilniaus. Lietuvos kariuomenė tuo metu įtemptai kovojo su Rusijos raudonąja armija ir neturėjo pakankamai jėgų apginti savo žemes. Todėl Lietuvos vyriausybė buvo priversta problemą spręsti diplomatinėmis priemonėmis. Lenkijos kariuomenė užėmė naujas teritorijas Alytaus ir Kaišiadorių kryptimis. Lietuvos delegacijai vėl teko kreiptis į taikos konferenciją su prašymu nustatyti laikiną demokracijos liniją. Tokia linija buvo nustatyta birželio 18 d ir ėjo nuo Lykos iki Augustavo pro Varėną ir Vilnių palei Varėnos – Daugpilio geležinkelį. Vilnius ir dalis Vilniaus krašto liko lenkų pusėje.
• Buvo pabrėžta, kad ši linija turės tik laikiną karinę ir politinę reikšmę, tačiau teritorijų valstybinės priklausomybės neapspręs. Visgi lenkai tuo nepasitenkino ir toliau puolė Lietuvą.
• Tų pačių metų rugpjūčio 3 d. Nustatyta antroji demarkacijos linija, pagal kurią jau lenkams paskirstytos Suvalkų teritorijos ir platesnio Gardino – Daugpilio geležinkelio ruožas, t.y. visos teritorijos, lenkų jėga užimtos. Lenkijos kariuomenė po šios linijos nustatymo dar užėmė Punską, Seinius, Širvintus ir kai kurias kitas Lietuvai priklausančias teritorijas, tačiau 1920 m. viduryje kariniai veiksmai sustojo.
•...
Šį darbą sudaro 1249 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!