Šio darbo tikslas yra ištirti darbo rinkos sampratą, jos evoliuciją, bei išanalizuoti Lietuvos darbo rinkos vystymosi tendencijas. Tai pat darbe bus aptarti darbo rinkos modeliai ir Lietuvos darbo rinkos struktūra. Taip pat nepamirštama įvertinti Lietuvos darbo rinkos valdymo sistemą. Darbe taipogi pateikta Lietuvos darbo rinkos elementų: darbo (jėgos) pasiūlos ir darbo (jėgos) paklausos naujausi duomenys, kurie įtakoja šalyje nedarbo ir užimtumo lygį. Kadangi nedarbas labai aktualus, kaip neatsiejama darbo rinkos dalis, tai jam skiriamas didelis dėmesys. Pasitelkiant Lietuvos Darbo Biržos teikiamus duomenis darbe aptariamos dabartinės ir numatomos 2006 m. Lietuvos darbo rinkos tendencijos.
Darbo rinka yra gana sudėtingas socialinis ir ekonominis reiškinys, todėl apibūdinama gali būti labai įvairiai, priklauso nuo to, kokią jos pusę ar aspektą norime pabrėžti. Ekonominiu požiūriu darbo rinka – tai darbo jėgos pardavimo ir pirkimo ekonominių santykių sistema, kurioje formuojasi darbo pasiūla ir paklausa, bei jo kaina – darbo užmokestis.
Darbo rinkoje darbuotojai konkuruoja tarpusavyje, stengdamiesi gauti darbo vietą ar geriau apmokamą darbą. Šioje rinkoje konkurencija būtinai susiduria su nedarbu, kaip neišvengiamu reiškiniu rinkos sąlygomis. Nedarbas – viena svarbiausių makroekonominių problemų. Nedarbo lygis svyruoja priklausomai nuo šalies išsivystymo ir darbo rinkos socializacijos laipsnio, kuris pasireiškia vyriausybei ir profsąjungoms aktyviai reguliuojant darbo rinkos procesus.
Darbo rinka yra neatskiriamas rinkos ekonomikos atributas, jos sudedamoji dalis. Darbo rinką galima būtų apibūdinti kaip visuomeninio darbo paskirstymo ir perskirstymo tarp ūkio sferų, šakų bei veiklos sričių mechanizmą, užtikrinant gamybos ir darbo efektyvumą, atsižvelgiant į visuomenės poreikių struktūrą.
Darbas (darbo jėga) yra specifinė prekė. Sugebėjimas dirbti ir kurti vertę yra nenutrūkstamai susijęs su pačiu darbininku, žmogumi.
Darbo jėga yra svarbiausias ūkinės veiklos veiksnys, be kurio kiti gamybos veiksniai – žemė, darbo įrankiai, kapitalas – yra tiktai nenaudojami daiktai. Kuo labiau išlavintos fizinės, intelektualinės ir dvasinės žmogaus savybės, tuo aukštesnė rinkoje jo darbo jėgos vertė ir kaina. Taigi darbo jėga rinkoje susiduria su darbo pasiūla bei paklausa. Darbo...
Šį darbą sudaro 6284 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!