Bankininkystė atsirado jau gilioje senovėje. Pinigus skolinančių ir užsienio valiutą keičiančių institucijų būta jau Babilone ( 2000 m. pr. Kr. ). Tačiau tikroji bankininkystės pradžia yra Renesanso laikai. Senovės prekybos centras buvo Italijoje, todėl ten ir atsirado pirmieji bankai, kurie priimdavo pinigus tiktai saugoti.
Bankai Lietuvoje atsirado panaikinus baudžiavą (1861 m.), kai stambūs žemvaldžiai ir valstiečiai siekė atsikratyti lupikautojų paslaugų ir ieškojo pigesnių kredito šaltinių.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas (1990 m.) yra glaudžiai susijęs su nepriklausomos bankų sistemos kūrimu. Būtent tuo laikotarpiu pradėjo kurtis Lietuvos bankų sistema. Tai buvo daroma dviem būdais: pertvarkant sovietinius bankus į komercinius ir steigiant naujus privačius komercinius bankus.
Dabar bankai suprantami kaip specialūs ekonominiai institutai, telkiantys laikinai laisvus pinigus, teikiantys kreditus, tarpininkaujantys atsiskaitymuose, leidžiantys į apyvartą pinigus, vertybinius popierius bei atliekantys su jais susijusias operacijas.
Iš tiesų, nei vienos šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms. Darbo tikslas pasigilinti į bankų atsiradimo ir vystymosi istoriją Lietuvoje nuo 1990 m., atskleisti mūsų valstybės bankų sistemos veiklos kitimą.
Bankas – tai finansų institucija, turinti specialią valstybės licenciją, kuri leidžia priimti pinigus ir suteikti paskolas.
Bankai yra svarbūs šalies ekonomikai, todėl jų negalima palikti savieigai. Šiuo metu bankai tapo finansiniais tarpininkais investuojant pinigus į finansinį turtą ir vis labiau lemia bendruosius ekonominius procesus. Bankų veiklos esmę atspindi ekonomikoje vykdomos jų funkcijos.
2.1 Bankų vykdomos funkcijos
Remiantis Lietuvos banko įstatymu, priimtu 1997 m. , Lietuvos bankas, įgyvendindamas savo tikslus, atlieka šias pagrindines funkcijas:
1) Išleidžia į apyvartą ir išima iš apyvartos Lietuvos Respublikos pinigus;
2) Gali aptarnauti Lietuvos Respublikos valdžios ir valdymo institucijų sąskaitas;
3) Organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės išleidžiamų vertybinių popierių pardavimą, išpirkimą bei palūkanų už jas išmokėjimą ir veikia kaip valstybės vertybinių popierių registratorius;
4) Įgyvendina įstatymų nustatyta tvarka pinigų politiką tvarkydamas pinigų ir kredito apyvartą atviros rinkos operacijomis ir kitomis...
Šį darbą sudaro 5728 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!