Namų darbai

Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai

10   (1 atsiliepimai)
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 1 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 2 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 3 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 4 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 5 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 6 puslapis
Lietuvos Banko įsteigimas ir tarptautiniai ryšiai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Skirtingai nuo gamybos įmonių, bankai tiesiogiai negamina materialių vertybių, jie tik aprūpina ūkio ir finansų subjektus finansiniais ištekliais ir racionaliai organizuoja jų srautus.
Žmonės bijodami turimas, uždirbtas pinigų sumas prarasti, jau, beveik prieš šimtmetį, patikėdavo kreditinėms organizacijoms. Neįvertinus jų veiklos, savo turtu, yra labai rizikuojama.
Apžvelgus 1993 – 2001 metų Lietuvos bankų sistemos veiklą, nesunku suvokti, kaip žmonės rizikingai, pavojingai ar abejingai gali atrodyti bankai – įstaigos, kurioms norima, bet bijoma patikėti turtą.Vienos pasitraukia iš sistemos kartu su gyventojų indėliais (“Sekundės” bankas), kitos vysto “neaiškią” veiklą (“Snoras”), trečios privatizuojamos (“Hermis”) ir dar daug kitų kylančių abejonių.
Kas žmogui lieka? Rizika.... Manome, patikimą banką reikia dar įkurti. Na, nebent Vilniaus bankas kuris pastaruoju metu gan sparčiai vystosi ...
1922m. rugpjūčio 9 d. Steigiamasis Seimas priima piniginio vieneto įstatymą. Po dviejų dienų (rugpjūčio 11 d.) Steigiamasis Seimas jau galutinai priima Lietuvos banko įstatymą, kurio uždavinys – reguliuoti pinigų apyvartą Lietuvoje, lengvinti pinigų išmokėjimus krašte ir užsienyje, įgyvendinti pastovią ir patvarią pinigų sistemą Lietuvos respublikoje ir skatinti žemės ūkio, pramonės ir prekybos augimą. Lietuvos bankui duodama išimtinė teisė leisti apyvarton banknotus, kurių trečdalis turi būti padengtas auksu, ir tie banknotai paskelbiami „teisėti valstybės mokamieji ženklai ir apyvartoj privalo būti priimami lygiai su aukso pinigais“. Nepraėjus nė mėnesiui, ir Lietuvos bankui nepradėjus veikti, jau atiduodami spausdinti vadinamieji laikinieji banknotai litai.
1922m. rugsėjo 27 d. įvyksta pirmasis ir steigiamasis Lietuvos banko akcininkų susirinkimas, kuriame išrenkama banko valdyba ir kiti organai. Rugsėjo 28 d. Respublikos Prezidentas paskiria Lietuvos banko valdytoju prof. V. Jurgutį, buvusį užsienio reikalų ministru.
1922m. spalio 2 d. Lietuvos bankas, turėdamas 5 tarnautojus, pradeda savo operacijas. Lietuvos banko veikla po 50 metų pertraukos buvo atnaujinta LTSR aukščiausiajai Tarybai 1990m. vasario 13 d. priėmus Lietuvos banko įstatymą ir nutarimą „Dėl Lietuvos banko įsteigimo“, kuriuo buvo nutarta įsteigti nuo 1990m. kovo 1 d. Lietuvos banką.1990m. kovo 13 d. Lietuvos Respublikos AT...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 942 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • Lietuvos Banko įsteigimas 4
  • Tarptautiniai ryšiai 6
  • Išvados 7
  • Naudota literatūra 8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (942 ž.)
Darbo duomenys
  • Finansų namų darbas
  • 7 psl., (942 ž.)
  • Word failas 2 MB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt