Referato objektas – LIBIS posistemių funkcinė struktūra.
Referato tikslas – išanalizuoti LIBIS koncepciją, metodikos ypatumus, numatyti jų tobulinimo uždavinius, detalizuoti jų funkcijas.
4. išnagrinėti LIBIS posistemių pagrindinius veikimo procesus;
5. įvertinti LIBIS svarbą gerinant bibliotekų galimybes.
Rašant referatą yra svarbus jo aktualumas. Iš šio referato galima sužinoti daug naudingos informacijos apie LIBIS struktūrą, sampratą, jos naudą bibliotekoms, bibliotekų darbo organizavimą.
Naudojantis literatūros analizės ir sisteminimo metodais, referate išanalizuotos LIBIS posistemės, jų funkcijos ir galimybės. Bibliotekininkystės problema – didėjant dokumentų srautui sunkėja bibliotekų darbo organizavimas. Kataloguojant dokumentus sunaudojama daug darbo sąnaudų, o dokumentų aprašymų procesai dubliuojami įvairiose šalyse. Tam, kad būtų išspręstos šios problemos, kuriami suvestiniai katalogai, kurie panaikina katalogavimo procesų dubliavimą ir padaro šio proceso rezultatus prieinamus vartotojams.
Darbas gali būti naudingas bibliografijos ir knygotyros centro ir bibliografijos grupių darbuotojams, bibliografijos disciplinų dėstytojams ir studentams.
Referato struktūra. Darbas susideda iš šių pagrindinių dalių: „LIBIS posistemės bendrojoje struktūroje“ ir „Martyno Mažvydo bibliotekos projektas“.
Naudoti šaltiniai iš elektroninės laikmenos. Straipsnių apie LIBIS ir elektroninius išteklius yra parašiusi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktoriaus pavaduotoja ir
Bibliografijos ir knygotyros centro direktorė Regina Varnienė. Socialinių mokslų fakulteto Bibliotekininkystės katedra Klaipėdos universitete yra parengusi metodinę priemonę „Kompiuterinių bibliografinių įrašų kūrimas naudojant LIBIS programinę įrangą“. Labai išsami yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) svetainė ir jos LIBIS centro pateikto suvestinio katalogo svetainė.
1. LIBIS POSISTEMĖS BENDROJE STRUKTŪROJE
Lietuvos integralios bibliotekų informacijos sistemos (toliau – LIBIS) Elektroninių išteklių (toliau – EI) modulio projektas parengtas tarptautinės Europos depozitinės tinklo bibliotekos (toliau – NEDLIB (Networked European Deposit Library) programos dokumentų pagrindu. Šis projektas skirtas užtikrinti posistemio suderinamumą šalies ir tarptautiniu mastu naudojant bendrą Atvirąją archyvinės informacijos sistemą (toliau - OAIS (Open Archival Information System) koncepciją bei vienodus tarptautinius standartus, informacijos apie deponuotus šalies EI pateikimą, prieigą prie deponuotų EI.
Lietuvos elektroninių išteklių archyvas (toliau – EIA) kuriamas EI posistemio struktūroje, garantuojančioje jo ryšį su LIBIS katalogavimo moduliu, Nacionalinės bibliografijos duomenų...
Šį darbą sudaro 2590 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!