Konspektai

Liaudies seimas

10   (1 atsiliepimai)
Liaudies seimas 1 puslapis
Liaudies seimas 2 puslapis
Liaudies seimas 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

“LIAUDIES SEIMAS” IR JO NUTARIMAI. 1940 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos Seimas buvo paleistas ir buvo nutarta surengti naujus rinkimus į “Liaudies seimą” Kadangi visos Lietuvos partijos buvo uždraustos rinkimuose nevaržomai galėjo dalyvauti tik LKP. Tačiau ji nesiryžo dalyvauti rinkimuose savo vardu. 1940 m. liepos 5 d. buvo sukurta fiktyvi Lietuvos darbo liaudies sąjunga, kuri ir kėlė kandidatus į seimą. Kandidatų buvo tiek, kiek ir vietų seime. Jos rinkimų programoje buvo žadama atleisti valstiečius nuo nesumokėtų mokesčių, pagerinti darbininkų ir tarnautojų padėtį ir t.t.
Iki 1940 m. liepos mėn. vidurio SSRS vadovybė siekė sudaryti regimybę, kad bus išsaugotas ribotas Lietuvos savarankiškumas. Tai jiems pavyko, nes su SSRS statytiniais bendradarbiavo nemažai žinomų ir Letuvoje gerbiamų žmonių (jie dalyvavo „Liaudies vyriausybės“ veikloje, buvo keliami kandidatais į Seimą Letuvos darbo liaudies sąjungos vardu ir kt.).
Siekiant užbėgti už akių galimiems uždraustų politinių partijų veiksmams, naktį iš liepos 11 į 12 d. buvo suimti žymiausi šių partijų veikėjai. Vykstant rikimams į Liaudies seimą Lietuvoje buvo pradėta vartoti sąvoka liaudies priešas. Taip buvo vadinami asmenys, nusistatę prieš sovietinę valdžią. Rinkimai į “liaudies seimą” vyko 2 dienas - liepos 14 ir 15 d., nes pirmąją dieną balsuoti atvyko mažai rinkėjų. Liepos 17 d. buvo paskelbta, kad rinkimuose dalyvavo 96,51% rinkėjų, kurių 99% balsavo už Lietuvos liaudies sąjungos kandidatus. Šie duomenys buvo sufalsifikuoti. Manoma, kad iš tikrųjų rinkimuose dalyvavo tik 15-16% rinkėjų. Šių“rinkimų” metu į seimą buvo išrinkti 79 atstovai, iš kurių 58 priklausė LKP.
“Liaudies seimas” pradėjo darbą 1940 m. liepos 21 d. Kauno Valstybės teatre. Posėdžio metu buvo svarstomi komunistų siūlomi klausimai, kurių nebuvo rinkiminėje programoje. Posėdyje dalyvavo daug pašalinių žmonių. “Liaudies seimo” nutarimai: 1) priimta deklaracija, kad Lietuvoje įvedama sovietinė santvarka, o valstybė pavadinama Lietuvos Tarybų Socialistine Respublika; 2) nutarta prašyti, kad SSRS priimtų Lietuvos Tarybų Socialistinę Respubliką į SSRS kaip sąjunginę respubliką (šį klausimą į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1289 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (1289 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 3 psl., (1289 ž.)
  • Word failas 16 KB
  • Įkeltas: 2023 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Didysis Vilniaus Seimas 1905 m.

Didysis Vilniaus Seimas 1905 m. Istorija Peržiūrėti darbą

1905 m. Didysis Vilniaus seimas

1905 m. Didysis Vilniaus seimas Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos Steigiamasis Seimas 1920 – 1922 m.

Lietuvos Steigiamasis Seimas 1920 – 1922 m. Istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos politinės partijos, valstybingumo idėja ir Vilniaus Didysis Seimas. Lietuvos visuomenė XIX a.

Lietuvos politinės partijos, valstybingumo idėja ir Vilniaus Didysis Seimas. Lietuvos visuomenė XIX a. Istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt