Pasirinktas darbo tyrimo objektas – 1905 m. Didysis Vilniaus seimas. Nagrinėjant šį objektą bus stengiamasi trumpai aprašyti tuometinę politinę situaciją, lietuvių suvažiavimo idėją ir iniciatyvą. Taip pat aptarti pačios lietuvių visuomenės pasirengimą suvažiavimui, suvažiavimo nutarimus ir jų pasekmes. Tačiau didžiausias dėmesys, šiame darbe, skiriamas Didžiojo Vilniaus seimo reikšmei lietuvių tapsmui moderniąja tauta. Darbe bus stengiamasi įrodyti, kad Didysis Vilniaus seimas suvaidino svarbų vaidmenį lietuviams tampant modernia tauta.
Šiame darbe bus bandoma nuosekliai ir visapusiškai ištirti tiek patį Didįjį Vilniaus seimą kaip modernios lietuvių tautos atstovybę, tiek atskirus su juo susijusius klausimus: seimo prielaidas, jo idėjos genezę, požiūrį į Lietuvos valstybingumo perspektyvas, seimo eigą ir jo reikšmę galutiniam lietuvių politinės struktūros susiformavimui, kaip jau minėta, seimo rezultatus ir jų reikšmę lietuvių pilietiniai – politiniai savimonei formuoti ir Lietuvos valstybingumui atkurti. Taigi didesnis dėmesys bus skiriamas vidiniams lietuvių ir Lietuvos visuomenės raidos veiksniams.
Darbe bus bandoma sieti Didįjį Vilniaus seimą su 1905 – 1906 m. tautine revoliucija Lietuvoje. Seimas bus tiriamas kaip tautinės revoliucijos kulminacija, ženklinusi lietuvių atgimimo tautinio – politinio etapo pabaigą ir tautinio – valstybinio etapo pradžią.
Lietuvos politinė situacija 1905 m.
Kaip žinoma, moderni lietuvių tauta XIX a. pab. – XX a. pr. įžengė į politinį nacionalinio judėjimo etapą. Tai buvo tautinės ideologijos, politizavimo, partijų kūrimosi, politinės minties evoliucijos, atviros konfrontacijos ar bendradarbiavimo su kitų Lietuvoje gyvenusių partijų ar politinių srovių etapas.13Tuo metu šalyje vyraujantis feodalizmas ir kapitalizmas lėmė savitą Lietuvos krašto socialinę struktūrą. Tuo metu buvo leidžiamas laikraštis ,, Aušra“(1883 – 1886 m.). šiame laikraštyje išryškėjo jo idėjinis nevienalytiškumas, išsiskyrė lietuvių pasaulietinės ir klierikinės inteligentijos interesai. 14 tuo tarpu aplink ,,Varpą“ susitelkę liberaliųjų pažiūrų inteligentai bandė ieškoti nacionalinės inteligentijos bendros veiklos sąlyčio taškų. Buvo bandoma vienytis per inteligenciją. Kartu į nacionalinį judėjimą buvo bandoma įtraukti visą tautą, telkti jėgas, kurios galėtų priešintis caro priespaudai ir polonizacijai, nes buvo manoma, kad tik taip...
Šį darbą sudaro 4244 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!