Didėjant žemės ūkio gamybos kaštams ir kartu mažėjant ūkių rentabilumui, ypač aktualios žaladarių kontrolės bei dirvos derlingumo atstaymo agrotechninės priemonės. Vienas iš efektyviausių žinomų būdų kokybiškam, gausiam žemės ūkio augalų derliui išauginti bei jį apsaugoti nuo žaladarių yra sėjomaina. Moksliškai pagrįstas augalų kaitaliojimas užtikrina dirvos derlingumo išlaikymą, neleidžia išplisti ligoms, kenkėjams ir piktžolėms bei sudaro palankias sąlygas augti ir vystytis žemės ūkio augalams. Sėjomainos taikymas yra viena pigiausių agrotechninių priemonių, leidžiančių sumažinti purškimo nuo žaladarių apimtis bei aplinkos taršą. Tačiau tam reikia žinių.
Šio kursinio darbo tikslas –susipažinti su laukininkystės projektavimo pagrindais.
Parengus kursinį darbą bus gebama taikyti šias žinias projektuojant sėjomainą bet kuriame ūkyje, be to, konsultuoti laukininkystės projektavimo klausimais.
Sėjomaina – ariamosios žemės suskirstymas vienodais ir pastoviais laukais, kuriuose kultūriniai žemės ūkio augalai kaitaliojami pagal iš anksto nustatytą tvarką, palaikančią dirvos derlingumą, o pasėlių struktūra geriausiai atitinka ūkio gamtines ir ekonomines sąlygas.
Sėjomainos tikslas – didinti dirvožemio derlingumą ir gauti didelį, geros kokybės bei pastovų žemės ūkio augalų derlių.
Ariamoji žemė, dirvonai ir trumpalaikės kultūrinės ganyklos sudaro dirbamą žemę. Dirbama žemė, sodai, ilgalaikės kultūrinės ir natūralios pievos bei ganyklos yra vadinamos žemės ūkio naudmenomis. Žemės naudmenų plotas yra nurodytas plane kiekvieno kontūro viduje ir eksplikacijos lentelėje.
Žemės naudmenos nėra pastovios. Vienokios naudmenos paverčiamos kitokiomis, pavyzdžiui, ganyklų – ariamąja žeme, norint padidinti naudojamos žemės produktyvumą arba pertvarkyti žemės ūkio gamybą prisiderinant prie rinkos sąlygų. Žemės naudmenų pakeitimas, pertvarkymas vadinamas žemės naudmenų transformacija. Transformuojamos gali būti ne tik žemės ūkio naudmenos, bet ir žemės naudmenos – miškai, krūmynai, pelkės ir kt. Atliekant transformaciją, svarbiausia reikia likviduoti intarpus į ariamąją žemę ir tiesinti laukų ribas.
Žemės naudmenų transformavimo tikslas:
• didinti intensyviau ir našiau naudojamų naudmenų plotus;
• gerinti žemės ūkio gamybos organizavimo sąlygas ir didinti ūkio rentabilumą;
• mažinti vandens ir vėjo eroziją.
Ariamoji žemė į kitas naudmenas verčiama rečiau :
• sudarant stambius kultūrinių pievų ar ganyklų masyvus;
• išlyginant laukų ribas;
•...
Šį darbą sudaro 1601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!