Augaliniai, gyvuliniai ir mineraliniai produktai, tinkami gyvuliams šerti, vadinami pašarais.Jie neturi kenkti gyvulių sveikatai ir mažinti jų produkcijos.
Kiekvienam pašarui būdingos tam tikros savybės: cheminė sudėtis, fizinės savybės, ėdumas ir skoninės savybės. Pagal kilmę pašarai skirstomi į augalinius, gyvulinius ir mineralinius.
Visi pašarai skirstomi į atskiras grupes.
1)Stambieji pašarai: šienas, šieno miltai, žolės miltai ir kapojai, šiaudai, pelai ir spyglių miltai. Stambiausiais jie vadinami todėl, kad juose yra palyginti daug (20-45 %) ląstelienos ir mažai (8-20%)vandens.
2)Sultingieji pašarai: žaliasis pašaras, silosas, šienainis, šakniavaisiai, šakniagumbiai ir pramonės įmonių sultingos atliekos. Juose yra daug (40-97%) vandens.
3)Koncentruotaisiais pašarais vadina tokius pašarus, kurių kilograme yra ne mažiau kaip 0,65 pašarinio vieneto, ne daugiau kaip 19% lątelienos ir 40% vandens.
a) augaliniai koncentruotieji pašarai: varpinių, ankštinių ir aliejinių kultūrų grūdai, techninės gamybos atliekos (sėlenos, malūnų dulkės, išspaudos, trupiniai ir krakmolo, alaus, spirito, cukraus bei hidrolizinės pramonės džiovintos atliekos)
b) gyvuliniai koncentruotieji pašarai: kazeinas, sausi pieno milteliai, mėsos, mėsos-kaulų, kraujo ir žuvų miltai bei techniniai riebalai.
c) kombinuotieji pašarai, kuriuose gali sudaryti augaliniai bei gyvuliniai pašarai, mineralinės medžiagos, mikroelementai, vitaminai, fermentai antibiotikai, azotinės nebaltyminės medžiagos ir sintetinės amino rūgštys.
4) Gyvuliniai nekoncentruotieji pašarai: krekenos, neseparuotas ir separuotas pienas, šviežia varškė, pasukos, išrūgos, koncervuotos žuvų atliekos (galvos, uodegos, viduriai), šviežias kraujas bei paukščių kiaušiniai.
5) Mineraliniai priedai: kreida, gesintos kalkės, moliuskų kiauteliai, kiaušinių lukštai, kaulamilčiai, trikalcio fofatas, natrio chloridas ir kitos druskos.
6)Kitos medžiagos: karbamidas, amonio druskos, sintetinės amino rūgštys, vitaminų koncentratai, fermentai ir antibiotikai.
7) Nauji pašarai: monopašarai(sausi arba drėgni), šiaudainis ir paukščių mėšlo miltai.
Stambieji pašarai
Stambiuosiuose pašaruose yra daug ląstelienos, todėl jie tinka atrajotojams bei arkliams, o geri šieno ir žolės miltai- ir kiaulėms šerti bei paukščiams lesinti.
Šienas. Jis gaunama, išdžiovinus žolę iki 14-17% drėgnumo.Tokio drėgnumo šienas gali išsilaikyti gana ilgai su minimaliausiais maisto medžiagų nuostoliais. Šieno kokybė ir maistingumas priklauso nuo jo botaninės sudėties, šienavimo laiko, žolės pjovimo aukščio, oro sąlygų per šienapjūtę, džiovinimo būdo ir...
Šį darbą sudaro 2112 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!