Referatai

Latvija ir Latvijos charakteristika

10   (1 atsiliepimai)
Latvija ir Latvijos charakteristika 1 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 2 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 3 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 4 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 5 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 6 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 7 puslapis
Latvija ir Latvijos charakteristika 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Gyventojai: 2,469 mln.
aptarnavimo sfera 60 %
Auksčiausia vieta: Gairėnkalnio kalnas – 311 m.
RELJEFAS
Latvija yra Rytų Europos lygumos šiaurės vakaruose.
Latvijos reljefas labai įvairus. Kalvotos aukštumos kaitaliojasi su lėkštomis ir pelkėtomis žemumomis. Baltijos pakrante 2 -3 km., vietomis iki 50 km., pločio ruožu tęsiasi Pajūrio žemuma. Šiaurėje yra 40—60 m aukščio šiaurės Latvijos žemuma, kuri pietuose pereina į kalvotą Vidurio Latvijos žemumą (jos didžiumą sudaro Žiemgalos lyguma). Didžiausia Žiemgalos – Kuršo aukštuma (Krievukalnio kalnas -184 m.); Venta ją dalina į vakarų Kuršo ir rytų Kuršo aukštumas. Centre plyti centrinė Vidžemės aukštuma (Gairėnkalnio k.- 311 m.). Į šiaurės rytus nuo jos Estijos, pasienyje yra Alūksnės aukštuma (Delinkalnio k.- 271 m.). Pietryčiuose yra upių slėnių, ežerų, duburių suskaidyta Latgalos aukštuma (Didysis Liepukalnio k., 289 m). Tarp centrinės vidžemės ir Latgalos aukštumų yra Rytų Latvijos žemuma, o jos centre – plokščia, pelkėta Lubamo žemuma.
Teritorija geologiniu požiūriu yra rytų Europos platformoje. Kristalinis pamatas. Š. Rytuose slūgso 300—400 m gylyje, pietvakariuose — iki 2200 m. Nuosėdų dangą sudaro viršutinio proterozojaus, paleozojaus, triaso, juros karbonatinės ir terigeninės nuosėdos, kvartero dariniai.
KLIMATAS
Klimatas yra vid. platumų, pereinamasis iš jūrinio į kontinentinį. Sausio vidutinė temperatūra pajūryje nuo -2 iki -3, rytuose -7°C, liepos atitinkamai 16 ir 18 °C. Kritulių 550—800 mm per metus (~70% vasarą). Daugiausia jų iškrinta Centrinėje Vidžemės aukštumoje, mažiausia — Vid. Latvijos žemumoje, Vegetacijos laikotarpis 175—195 dienos. Vyrauja vakarų vėjai. Per metus būna 150 — 180 apsiniaukusių dienų.
VIDAUS VANDENYS
Latvijos upės priklauso atviros Baltijos jūros (Venta), Rygos įlankai (Lietupė, Dauguva, Gauja, Salaca), Suomijos įlankai (Ludza, Zilupė) baseinams. Upių tinklo vidutinis tankumas 580 m/km2. Bendras upių ilgis 37500 km., 777 upės ilgesnės kaip 10 km., užšalusios būna XII – III mėnesiais. Hidroenergijos ištekliai 613 MW (iš jų 500 MW tenka Dauguvai). Ilgiausia upė Dauguva, trumpiausia – Dubna. Latvijoje yra net 3195 ežerai. Giliausias jų Pabaltijo ežeras Drydzis – 65,1 m.
Dauguma ežerų yra...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1753 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1753 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 8 psl., (1753 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt