Lapinas - pagrindinis apsakymo veikėjas. Atskleisdamas šio herojaus paveikslą, autorius parodo senojo kaimo žmogaus gyvenimo būdą, jo santykius su žmonėmis, jo glaudų ryšį su gamta.
Lapinas buvo paslaptingas žmogus. Aplinkiniai jį laikė keistuoliu. Ir jo ‚,profesija‘‘ buvo išskirtinė – skerdžius. Kiekvieną rytą jis keldavo žmones iš miego, dumdamas ragan ir pliauškindamas botagu.
Senasis skerdžius Lapinas buvo stiprus, ,,nors žemo ūgio, drūtas, kaip stipriai žemėn įaugęs seno ąžuolo apsamanojęs kelmas, apžėlęs ir žilas it žydinti obelis‘‘. Jis buvo seniausias kaime, tik Grainio liepa buvo senesnė už jį.
Lapinas gyveno sodžiaus gale, dūminėj kirkaitėj vienu du su žmona, ,,tokia pat sena, neišmanėle senute, kaip ir jisai‘‘. Vaikų jie neturėjo. Augino jie kasmet po du paršiukus, kurie buvo prižiūrėti it vaikai.
Kaip ir kuo gyveno senasis Lapinas, niekas nežinojo ir nesidomėjo. Vasarą Lapinas ganė gyvulius, o Lapinienė rinko uogas, kremblius. Žiemą vyras mezgė tinklus, žmona verpė ūkininkams pakulas. Ar ką turėjo Lapinas, niekas nežinojo – buvo neįdomu...
Senolis buvo puikus pasakorius, puikiai sutarė su vaikais, prikurdavo jiems visokiausių istorijų: kaip lapės ant kiaušinių tupi, vilkai medžiuose vaikus peri. Porindavo apie laumes, kurios gaudo negerus vaikus, bylojo apie miškinius, raistuose gyvenančius, žmones klaidinančius. Primeluodavo tiek, jog vaikai net sodžiun grįžti bijodavo, o vakarais vaikams net vaidendavosi visokios baisybės, šmėklos.
Niekas taip gražiai nemokėjo sekti pasakų, kiek senasis Lapinas. Niekas nemokėjo taip įtikinamai sumeluoti, kaip jisai. Apgaudavo ne tik vaikus, bet ir senus, rimtus vyrus, bet šie nepykdavo, o tik juokdavosi iš savęs.
Žmonės jį irgi kirkindavo, erzindavo. Vieni taip sau, kad tik pasijuoktų, kiti net skaudžiai užgaudami... bet senis nepykdavo, neužsigaudavo, tačiau jis turėjo ir orumo.
Lapinas buvo dėmesingas kaimo žmonėms. Kaimo moterėlėms pririnkdavo vaistažolių, surišdavo šluotų. Ypač gerai sutardavo su vaikais – vieniems duodavo botagu papliauškinti, ragan padumti, kitiems padarydavo švilpukų,...
Šį darbą sudaro 580 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!