Vincas Krėvė savo apsakyme rašo apie nepaprastą senolį – Lapiną. Per paprasčiausius kasdienybės reiškinius ir detales rašytojas labai įtikinamai atskleidžia visą kaimo žmogaus gyvenimą. O tas gyvenimas ne toks jau ir vienodas – jame yra vargų ir rūpesčių, sielvarto ir retų džiaugsmo prošvaisčių, yra rūsčios prozos ir pakilios poezijos, sunkaus darbo dienų ir svajonių bei susimąstymo valandėlių. Vaizduodamas įvairius žmonių tarpusavio santykius ir ryšius su aplinka, etnografinius ir socialinius kaimo gyvenimo pagrindus V. Krėvė atskleidė liaudies žmogaus charakterį, psichologiją, vidinį pasaulį.
Lapinas yra skerdžius. Kiekvieną rytą jis iš miego kelia piemenukus dumdamas ragan ir pliauškindamas botagu. Vasarą Lapinas gano gyvulius, kuriuos taip myli, jog į juos kreipiasi vardais, juos bara ar moko. Žiemą senolis mezga tinklus, bradinius, o kai nebūna tokio darbo, mezga moterims petkes.
Skerdžius Lapinas yra stiprus, žemas, bet drūtas „kaip stipriai žemėn įaugęs seno ąžuolo apsamanojęs kelmas“, žilas „it žydinti obelis“, seniausias žmogus kaime.
Lapinas niekina turtus. Jis pyksta ant žydų už tai, kad jie kerta miškus. Negali suprasti, kodėl žmonės dėl turto kerta miškus. Skerdžius yra šiek tiek neprisitaikęs prie šių laikų, kuriuose žmonės ieško sau naudos.
Niekas nežinojo tiek pasakų, kiek senasis Lapinas, niekas taip gražiai nemokėjo papasakoti pramanytų dalykų. Vaikams skerdžius seka pasakas apie laumes „kurios pirtyse gyvena, pabaliuose vakarais, saulei nusileidus, audeklus velėja... (...). Byloja apie miškinius raistuose gyvenančius, po girias klajojančius, kurie apsuka žmogui galvą taip, jog nuveda jį kažkur raistan, paguldo ant kupsto, o žmogus mano, kad jis guli namie, ant pečiaus...“ Personifikuotos gamtos jėgos įgydavo konkrečius pavidalus. „Kaip tai, kad monų nebūtų!“- stebisi Lapinas. Skerdžius garsėja ir tuo, jog moka labai įtikinamai meluoti. Apgauna jis ne tik vaikus, bet ir rimtus vyrus. Vėliau, būna, juokiasi patys iš savęs, kad patikėjo tokiu žinomu melagiu.
Į Lapiną turtingieji žiūri kaip į pokštininką, nemokamą kaimo linksmintoją, jį paerzina ir iš jo nepiktai pasijuokia. Tačiau skerdžius moka ginti savo...
Šį darbą sudaro 735 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!