Rašiniai

Pagrindinio veikėjo Lapino paveikslas V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius"

9.6   (3 atsiliepimai)
Pagrindinio veikėjo Lapino paveikslas V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius"  1 puslapis
Pagrindinio veikėjo Lapino paveikslas V. Krėvės-Mickevičiaus apsakyme "Skerdžius"  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lapinas-pagrindinis V.Krėvės apsakymo „Skerdžius“ veikėjas.
Lapinas buvo laikomas kaimo keistuoliu. Jo išskirtinė profesija- skerdžius– vyriausias piemuo. Skerdžius– „Stiprus, nors žemo ūgio, bet drūtas kaip stipriai žemėn įaugęs seno ąžuolo apsamanojęs kelmas, visas apžėlęs ir žilas it žydinti obelis, seniausias visų tame kaime gyvenančių senelių“.
„Lapinas gyveno sodžiaus gale, dūminėj kirkaitėj, be priemenės, gyveno du vienu su žmona, tokia pat neišmanėle ir senute kaip jisai. Vaikų jiedu neturėjo. Dėl to kas vieni metai augindavo sau du paršiuku, kurie būdavo riebiu, ramiu ir sočiu kaip vaikinu“.
Senas skerdžius pasakodavo vaikam ir suaugusiems išgalvotas istorijas. Vaikai tikėdavo ir mielai klausydavosi Lapino išmonių. O vyrai „Spjaudydavosi apgauti ir juokdavosi patys iš savęs, kad pasitikėjo žinomu melagiu, kad paklausė jo, o kitą kartą ima ir vėl paklauso, patiki“... Bet nepaisant to, kad skerdžius „užkietėjęs“ melagis, jis buvo jautrus. Tai įrodo jo elgesys, kai Lapinas pamato nukirstą liepą. Jis nenorėjo patikėti, kad liepos nebėra. Patrynė akis tikėdamasis, jog jam pasirodė. „Stovėjo dabar Lapinas pas tvorą, liūdnas, paniuręs, žiūrėjo, kaip ardo subėgę vaikai paukščių lizdus, laužo šakas, ir tik lingavo žila galva“.
Lapinas kaimo žmonių buvo abduluojamas, kvailučiu vadinamas. Todėl kaimo žmonės mėgo jį pašiepti. Lapinas leidosi pašiepiamas, bet turėjo ir orumo. Kai vyrai iš jo šaipydavosi, jis šiek tiek leisdavosi, bet kai vyrai įsisiautėdavo per daug, skerdžius pradėdavo šaipytis iš jų.
Senis Lapinas buvo labai dėmesingas kaimo žmonėms. Iš miško parnešdavo moterims lauktuvių. Tai vienai trūkažolių parneša, kitai skujinę atneša. Dėkoja jam moterėlės ir kviečia Lapiną pas save. Viena sūrio kąsnelį duosianti, kita ragaišį iškepsianti, kiaušinėlį duonkrepšin įdėsianti.
Ir vaikų buvo mylimas Lapinas. Senis ir pats juos mylėjo. Mielai pasakodavo jiems išgalvotas ir tikras istorijas. Iš miško lauktuvių parnešdavo. „Skerdžius vienam kiša aukšliuką, kitam rėknę, trečiam margintą lazdelę, o tam vėl dūdelę“.
Lapinas reikalingas kaimo žmonėm. Po skerdžiaus mirties „Karvės parėjo kaip plokštės....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 598 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (598 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (598 ž.)
  • Word failas 28 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt