Referatai

Laidotuvės ir vėlinės

9.4   (3 atsiliepimai)
Laidotuvės ir vėlinės 1 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 2 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 3 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 4 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 5 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 6 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 7 puslapis
Laidotuvės ir vėlinės 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vėlinės – tai graudus ir nuoširdus laikas . Tai atminimas ir paminėjimas numirusių giminaičių ir bočių, tai laikas dalijimo gausių išmaldų elgetoms, užpirkinėjimas mišių. Ir dabar miršta mūsų giminės, ir dabar mes jų gailimės,bet greitai jų negedime, užmirštame, užsiimdami gyvųjų reikalais. Vadinasi, žmonės besilavindami daugiau ima rūpintis gyvenimu, o pamiršta mirimą.
Pirmykščiai žmonės manė esą apstatyti dvasiomis, piktomis ir geromis; manė, kad mirusiųjų genčių vėlės gyvenančios su gyvaisiais gryčiose ant krosnies ar už krosnies, mažai užeinamose kertelėse, jaujose ir kitur, kur šilta ir jauku. Uždūšinėje dienoje nešvenčiama, bet tą rytą kulti niekas nėjo, nes bijojo susitikti su vėlėmis. Vėlės jaujose gyveno ne tik vien Visų Šventųjų naktį, bet ir per visą kūlimo laiką. Dabar mes stebimės prietarais mūsų tėvų pažiūromis dvasių reikalais. Bočiai klydo, manydami , kad jaujose ir gryčiose už krosnių gyvena vėlės,bet gerai darė minėdami savo mirusius šeimos narius,nes jei širdyje yra meilės mirusiems, tai jos dar daugiau yra gyviems.
Artėjant šiai šventei, žmonės važiuoti ir pėsti skuba aplankyti artimųjų kapus. Kapų kauburėliai sumirga chrizantemų žiedais. O Vėlinių naktį visos kapinės skęsta žvakių šviesoje. Senovės žemdirbiai tikėjo, kad ugnis pritraukia mirusiųjų vėles. Ugnis simbolizuoja dviejų pasaulių – gyvųjų ir mirusiųjų – amžiną ryšį. Mirusiųjų pagerbimo šventėse deganti ugnis – mūsų siekis susitaikyti su tais, kurie išėjo iš šio pasaulio.
Manydami, kad žalčiuose slypi mirusiųjų vėlės, nuėmus derlių, vaišindavo tariamai apsilankančias mirusiųjų namiškių vėles, įsikūnijusias žalčiuose, ruošdavo joms puotas – “keldavo stalus”. Apie jas daug rašė 16 – 18 a. jėzuitų pranešimai.
Vėlių vaišinimo apeigų rudimentų daug išliko 19 a. ir net 20 a. pradžioje. Tai lėmė krikščionių paskleistas tikėjimas, kad mirusiųjų vėlės Visų šventų ir Vėlinių dienomis sugrįžta iš ano pasaulio ant žemės, aplanko savuosius. Todėl jas žmonės priimdavę ir vaišindavę pagal tėvų protėvių papročius.
Lapkritį laukų darbai jau baigti, nebent tik atsilikėliai dar ”velka vargą”. Visos Europos tautos visais laikais tikėjo gyvųjų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2254 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2254 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės referatas
  • 8 psl., (2254 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt