Šperos

Kultūros istorija

9.2   (2 atsiliepimai)
Kultūros istorija 1 puslapis
Kultūros istorija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Aptardami laiko ir erdvės atžvilgiu tolimas visuomenes, visada susiduriame su keletu problemų, kurių bene pavojingiausia – vertinti kitus savais kriterijais. Kaip ir per viską šiuo laikotarpiu, per jį raudona gija eina dualizmas, blaškymasis tarp svajonės ir realybės, tarp Dievo ir velnio, tarp gėrio ir blogio, tikslus savo vietos, pareigos pajautimas, suvokimas, kad žmogus vertingas tuo, kas jis yra bendruomenėje, ryškus hierarchinis pasidalijimas. Vidurinių amžių autoriai savo visuomenę skirsto į tris pagrindines grupes: besimeldžiančiuosius (dvasininkija), kovojančiuosius (riteriai) ir duonpelnius (amatininkai, žemdirbiai). Šios grupės savo ruožtu skirstosi į gausybę kitų. Dalis žmonių nepriklauso nė vienai iš jų, yra už visuomenės ribų: eretikai, žydai, homoseksualai, ligoniai, invalidai, burtininkai, svetimšaliai, vienu žodžiu, kitokie negu visi. Riterių ir dvasininkų luomai kovoja dėl viršenybės visuomenėje. Aukščiausiu lygmeniu ta kova pasireiškia popiežiaus ir imperatoriaus ginčuose dėl investitūros. Tačiau šie abu luomai turi ir gausybę panašumų. Bene ryškiausias dviejų minimų grupių lydinys – kryžiaus žygiuose gimę vienuolių riterių ordinai. Svarbiausias kilmingo pasauliečio užsiėmimas – karo žygiai, turnyrai bei medžioklėa. Pagrindas – vasalo ir senjoro santykiai. Tai tarsi sutartis, pagal kurią silpnesnysis įsipareigoja kovoti stipresniojo pusėje už paslaugą gaudamas apsaugą, žemių, turtų. Garbingas ne tas, kuris turi daug pinigų, bet tas, kuris jų daug išleidžia. Viena ryškiausių šaunumo apraiškų – puotos su vaidinimais, kai stalai, papuošti beveik natūralaus dydžio laivais su įgulomis, šuliniais, vėjo malūnais. Turto įgijimo priemonės irgi įvairios. Dažnai tai karo žygiai, plėšikavimas, pajamos iš dvarų. Riterio situacija dviprasmė: Pirmiausia – dosnumas vargšams, dalijimasis turtais su tais, kurie nuskurdo galbūt dėl to paties kario plėšikavimų. Atgailą irgi bandoma išreikšti aukomis bažnyčioms ir vienuolynams statyti bei išlaikyti. Tačiau ir čia riterį dažnai valdo nuotaika: tai skiria pinigų vienuoliams, tai, susiginčijęs su jais dėl žemių, pykčio pagautas, su savo kariais siaubia vienuolyno teritoriją. Požiūryje į Dievą ir išganymą vis labiau įsigali materializmas. Riteris ir kitur dviveidis. Jis džiūgauja puotose,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2044 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (2044 ž.)
Darbo duomenys
  • Kultūrologijos špera
  • 2 psl., (2044 ž.)
  • Word failas 51 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt